شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی چادگان

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چادگان امروز از شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی شهرستان چادگان در غرب استان اصفهان اطلاع داد.

شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی چادگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، نورالله عبدالهی مدیر میراث فرهنگی شهرستان چادگان امروز 21 آبان ماه با اعلام این مطلب اضافه نمود: دستکند تاریخی شهرستان چادگان در بافت تاریخی محلات قدیمی شهر چادگان قرار گرفته است، که متاسفانه در دهه هشتاد خورشیدی در راستای توسعه شهر چادگان کاملا با خاک انباشته شده بود.

او تاکید نمود: چندی قبل در یک عملیات خاکبرداری در یکی از محلات قدیمی چادگان، این دستکند منحصر به فرد مجددا کشف شد.

عبدالهی همچنین خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های به عمل آمده و با همکاری شهرداری و دوستداران میراث فرهنگی شهرستان چادگان، روز گذشته و پس از سرانجام بارندگی ها، عملیات خاکبرداری این دستکند تاریخی با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال شروع شد.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان چادگان همچنین ابراز امیدواری کرد، مرحله اول عملیات احیاء و مرمت این دستکند تاریخی با توجه به شروع فصل بارندگی ها در منطقه تا نیمه اول آذرماه امسال به اتمام برسد.

شهرستان چادگان بخشی از منطقه تاریخی فریدن بزرگ در محور غربی استان اصفهان به شمار می رود، این شهرستان دارای 1200 کیلومتر مساحت است.

با عنایت به اتصال این منطقه به فریدن، تاریخ حضور متمدنانه در این منطقه به پیش از اسلام باز می شود.

منبع: میراث آریا

به "شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی چادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی چادگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید