ابراز نگرانی چین از رویکرد آمریکا مقابل ایران پس از خروج واشنگتن از برجام

به گزارش کاشیا، ایسنا نوشت:سفیر دائمی چین در سازمان ملل، با ابراز نگرانی از رویکرد آمریکا مقابل ایران پس از خروج از توافق هسته ای، خواهان خویشتن داری اعضای این توافق و افزایش هم فکری آن ها برای جلوگیری از پیچیده تر شدن شرایط شد.

ابراز نگرانی چین از رویکرد آمریکا مقابل ایران پس از خروج واشنگتن از برجام

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، جون ژانگ، سفیر چین در سازمان ملل، روز پنج شنبه تاکید نمود که اجرای توافق هسته ای، تنها راه درست و موثر برای حل کردن مسئله هسته ای و آرام کردن وضعیت کنونی است.

در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره عدم اشاعه تسلیحات هسته ای، سفیر چینی گفت که توافق هسته ای ایران در حال ورود به موقعیتی بسیار مهم است و اجرای توافق با امتحانی جدی روبه رو است.

ژانگ از تمامی طرف ها خواست که در جهت تعادل حقوق و تعهدات مندرج در توافق، همکاری نمایند، چراکه این توافق از اهمیت بسیاری برای حراست از قانون بین المللی عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و حفظ صلح و ثبات خاورمیانه برخوردار است.

این مقام چینی علاوه بر این، درباره خروج آمریکا از توافق هسته ای و افزایش اعمال تحریم های یک جانبه، بر ایران، ابراز نگرانی کرد.

ژانگ همچنین با توجه به گزارش آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت که گوترش باور دارد که اقدامات آمریکا با اهداف مشخص شده در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که گواهی این توافق است، مغایرت دارد.

او اضافه نمود که این اقدامات ممکن است مانع اجرای مقررات این توافق و قطعنامه توسط ایران گردد.

ژانگ در ادامه اظهار کرد که چین به این توجه داشته است که ایران در کاهش تعهداتش در توافق هسته ای تا حد زیادی خویشتن داری نموده است و از تمامی اعضای توافق خواست که ضمن خویشتن داری و تقویت هم فکری ها، اختلاف ها را حل نموده و از اقداماتی که ممکن است شرایط را پیچیده تر کند، خودداری نمایند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 550

به "ابراز نگرانی چین از رویکرد آمریکا مقابل ایران پس از خروج واشنگتن از برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی چین از رویکرد آمریکا مقابل ایران پس از خروج واشنگتن از برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید