احتمال غیبت چند کشتی گیر سرشناس در مسابقات قهرمانی کشور

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، با وجود تأکید کادرفنی تیم ملی آزاد مبنی بر اینکه غیبت در مسابقات کشوری به منزله حذف از چرخه انتخابی است، اما صحبت از غیبت احتمالی چند کشتی گیر مدعی وجود دارد.

احتمال غیبت چند کشتی گیر سرشناس در مسابقات قهرمانی کشور

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مسابقات قهرمانی کشور در رشته آزاد که اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی است، روزهای 21 تا 24 دی ماه در گرگان برگزار خواهد شد.

طبق چرخه تعریف شده تیم ملی برای سال 2022، همه کشتی گیران به استثنای 7 مدال آور ایران در مسابقات جهانی اسلو باید در این رقابت ها روی تشک بروند و در غیر این صورت شانس رسیدن به دوبنده تیم ملی را از دست خواهند داد.

امیرمحمد یزدانی نایب قهرمان وزن 65 کیلوگرم جهان به دلیل تغییر وزن باید کارش را در چرخه از همین قهرمانی کشوری شروع کند، اما حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع سه طلایی مسابقات جهانی اسلو به همراه علیرضا سرلک و محمد نخودی نایب قهرمانان جهان و مجتبی گلیج نفر سوم جهان تنها کشتی گیرانی هستند که مجوز غیبت در قهرمانی کشور را دارند. با این وجود گفته می شود این رقابت ها غایبانی هم خواهد داشت که بعید به نظر می رسد غیبت شان در مرحله اول چرخه از سوی کادرفنی موجه تشخیص داده شود.

علیرضا کریمی نایب قهرمان جهان در سال 2019 در نامه ای اعلام کرده که مصدوم است و قادر به شرکت در مسابقات نیست. مصطفی حسین خانی عضو المپیکی کشتی آزاد در توکیو هم ظاهرا تمرین نمی کند و امیرعلی آذرپیرا قهرمان امیدهای جهان هم به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو قصد شرکت در قهرمانی کشور را ندارد.

باتوجه به اولتیماتوم کادرفنی، باید دید تغییری در تصمیم این کشتی گیران ایجاد می شود و یا اینکه قید حضور در تیم ملی را در سال 2022 که اتفاقا باید دو تیم ملی داشته باشیم، خواهند زد.

با توجه به فاصله اندک و چند روزه بین مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی 2022، دو تیم مجزای 6 و 10 نفره برای حضور در مسابقات هانگژو و صربستان انتخاب می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1984

به "احتمال غیبت چند کشتی گیر سرشناس در مسابقات قهرمانی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال غیبت چند کشتی گیر سرشناس در مسابقات قهرمانی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید