اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه کرونا

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، بر اساس نامه وزارت بهداشت و نیز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اتاق اصناف ایران ابلاغیه ای در مورد رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و اخطار به واحدهای صنفی و مردم صادر و گفت که واحدهای صنفی متخلفی که در رعایت پروتکل های بهداشتی کوتاهی داشته باشند مشمول جریمه های سنگین و نیز پلمب خواهند شد.

اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه کرونا

به گزارش خبرنگاران، نظر به گزارشات واصله از سوی بازرسان اتحادیه ها و اتاق های اصناف سراسر کشور و نیز بازرسان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، سفرهای نوروزی منجر به کاهش سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی مراکز تهیه، فراوری و طبخ مواد غذایی و خوراکی (مانند رستوران ها، فست فودها، کبابی ها و کافی شاپ ها) در اقصی نقاط کشور و بالاخص شهرهای مسافرپذیر شده است و در صورت ادامه فرایند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی، تغییر رنگ این شهرها به نارنجی و قرمز قابل پیش بینی است.

رعایت تهویه هوای تنفسی و گردش هوا در اماکن صنفی، فاصله بین میزها و جایگاه ها و رعایت سقف تعداد مشتریان در رستوران ها و سالن های غذا خوری و فست فودها به ازای هر چهار متر مربع یک مشتری در هر سالن و نیز رعایت محدودیت تعداد مشتریان در هر سالن متناسب با شرایط شهرها از ضروریات است.

بدیهی است در شرایط نارنجی و قرمز شهرها، علاوه بر افزایش آمار مرگ و و میر و اثرات سوء اجتماعی، به موجب آخرین ابلاغیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت های متناسب با شرایط و فرایند بیماری کووید-19 در شهرهای کشور که در پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مورخ 20 دی 99به تصویب رسید، در شهرهای با شرایط قرمز تنها مشاغل ضروری امکان فعالیت داشته واکثریت کسب و کارهای صنفی تعطیل خواهند شد. در ضمن مراکز تهیه، فراوری و طبخ مواد غذایی و خوراکی نیز در شهرهای قرمز فقط به صورت بیرون بر فعال خواهند بود.

همچنین واحدهای صنفی متخلفی که در رعایت پروتکل های بهداشتی کوتاهی داشته باشند مشمول جریمه های سنگین و نیز پلمب خواهند شد.

بنابراین از تمامی هم وطنان گرامی، مسافران، مشتریان، کارفرمایان و شاغلین در واحدهای صنفی فعال در مراکز تهیه، فراوری و طبخ مواد غذایی و خوراکی و نیز سایر مشاغل انتظار می رود با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مانع از ایجاد موج جدید شیوع ویروس کرونا، افزایش آمار قربانیان و نیز زیان فعالان مالی باشند.

مشارکت عمومی و افزایش سطح مسولیت پذیری اجتماعی در افزایش بیش از 95 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی، مهمترین عامل حفظ همزمان سلامت و معیشت احاد جامعه خواهد بود.

لازم به ذکر است که در پی سفرهای نوروزی مجددا تعداد شهرهای نارجی و قرمز در حال افزایش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1587

به "اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید