اعتراضات هنگ کنگ دلیل افزایش مهاجرت به تایوان، دلیل: ارزانی و آرامش

به گزارش کاشیا، هنگ کنگی ها نیز 2 برابر همواره برای اقامت در تایوان سرمایه گذاری نموده اند.

اعتراضات هنگ کنگ دلیل افزایش مهاجرت به تایوان، دلیل: ارزانی و آرامش

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

بسیاری از مردم هنگ کنگ در جستجوی زندگی جدید به تایوان می روند.

اعتراضات 6 ماهه گذشته هنگ کنگ، بسیاری از ساکنان این منطقه را برای زندگی جدید به خارج از این منطقه سوق می دهد. بسیاری از هنگ کنگی ها برای فرار از بی ثباتی، تایوان را ترجیح می دهند.

به گزارش کاشیا به نقل خبرگزاری فرانسه، تایوان اینک به جایگزین خوبی برای زندگی آرام، فرار از تظاهرات و اجاره های سنگین خانه و ملک در هنگ کنگ تبدیل شده است.

جزیره تایوان

اعتراضات هنگ کنگ باعث افزایش مهاجرت گروهی از مردم این کشور به تایوان شده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

آمار اقامت کوتاه مدت و بلند مدت هنگ کنگی ها در تایوان بین ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 30 درصد افزایش به 4000 هزار مورد رسیده است. از طرفی هنگ کنگی ها نیز 2 برابر همواره برای اقامت در تایوان سرمایه گذاری نموده اند.

لئوناردو ونگ در ماه گذشته در یکی از شهرهای جنوبی تایوان به نام کائوسیونگ مستقر شده و میخواهد در ژانویه آینده مکان مناسبی را برای تاسیس یک رستوران در تایوان بیابد.

این هنگ گنگی 27 ساله در این باره گفت: هنگ کنگ دیگر امن نیست. شما نمی دانید فردا چه اتفاقی می افتد. حجم زیادی از فشارهای خارجی در اینجا وجود دارد که روند تمامی اتفاقات را تغییر می دهد.

لئوناردو ونگ جوان 27 ساله هنگ کنگی یکی از مهاجران به تایوان/ عکس: خبرگزاری فرانسه

وی اضافه نمود: اکنون به نظر می رسد هیچ چیز در هنگ کنگ به روال قبلی باز نمی گردد. ما هیچ پیش بینی در خصوص آینده هنگ کنگ نداریم.

از دیگر سو تایوان نیز به دلیل ترس و نگرانی از واکنش مقامات سرزمین اصلی چین در پذیرش پناه جو یا مهاجر سخت عمل می نماید و بسیاری از آنها را رد می نماید.

اما هنگ کنگی ها می توانند به وسیله راه های مختلف مانند سرمایه گذاری وارد تایوان شوند.

آقای چو چونگ- مینگ تحلیلگر سابق سیستم با طرحی که احتیاج به سرمایه گذاری 197 هزار دلاری دارد ارتباط بهتری با مناطق مهاجرتی مانند استرالیا، کانادا و آمریکا به دست آورد و بخشی از سرمایه مورد احتیاج خود برای عملیاتی کردن طرحش در تایوان را به فراهم کرد.

این هنگ کنگی 41 ساله با مهاجرت به شهر کائوسیونگ در جنوب تایوان می تواند رویای همیشگی خود در تاسیس کافه گربه را عملیاتی کند. این اتفاق به دلیل هزینه های کمتر اجاره و آزادی های بیشتر این جزیره ممکن است.

چو چونگ- مینگ مهاجر هنگ کنگی به تایلند- او میخواهد رستورانی را در تایوان تاسیس کند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

این هنگ کنگی در این باره گفت: در تایوان آزادی بیان وجود دارد و مردم می توانند حاکمان و قانون گذاران را انتخاب نمایند. حقوقی که هنگ کنگی ها ندارند و هیچ شانسی برای به دست آوردن آنها وجود ندارد.

اعتراضات هنگ کنگ به دلیل تصویب قانون استرداد مجرمان هنگ کنگ به سرزمین اصلی چین شروع شد و اندکی بعد با مطالبات آزادی خواهی (از سوی معترضان) ادامه یافت.

پکن رسما از سیاست یک کشور- دو دولت را در هنگ کنگ حمایت می نماید و این منطقه اجازه آزادی های بیشتر و حاکمیت قانون می دهد. اما معترضان این قوانین را فرسوده و از رده خارج می دانند.

اعتبار دوره 50 ساله این وضعیت در سال 2047 خاتمه می یابد. اما بسیاری از معترضان بر این باورند که روند فعلی به کاهش آزادی های مردم این کشور منجر می گردد.

چو در این باره گفت: سخت کردن چارچوب های آزادی تا زمان یک کشور- یک سیستم ادامه خواهد یافت.

مهاجرت کنونی هنگ کنگی ها به خارج در اصل موج سوم مهاجرت های این کشور محسوب می گردد. مهاجرت هنگ کنگی ها در سال 2014 و پس اعتراضات موسوم به جنبش چتر و بار دیگر پس از تحویل دادن این منطقه توسط بریتانیا افزایش یافت.

سوکی لیو یک تاجر خانم هنگ کنگی از مهاجران به تایوان/ عکس: خبرگزاری فرانسه

سوکی لیو یک تاجر خانم است که به طور مرتب در جنبش دموکراسی خواهی هنگ کنگ شرکت نموده اینک خواستار زندگی در تایوان است تا آینده بهتری را دختر 2 ساله خود رقم بزند.

او اضافه نمود: در این مدت با احساسات مختلفی روبه رو شده ام. اما امیدوارم دخترم بتواند با امید زندگی کند، از آزادی لذت ببرد و آموزش بهتری داشته باشد.

با این وجود کسانی که به تایوان مهاجرت می نمایند زیر سایه چین زندگی خواهند کرد.

پکن این جزیره خودمختار را بخشی از خاک خود می داند و قسم خورده در صورت لزوم با وجود 7 دهه استقلال و خودمختاری آن را تصرف کند.

--

بیشتر بخوانید:

اقتصاد مِلک در هنگ کنگ/ جای پارک 1 میلیون دلار

هنگ کنگ؛ درگیری شدید پلیس با معترضان همزمان با جشن 70 سالگی چین کمونیست (+عکس)

پوستر ترامپ راکی در دست معترضان هنگ کنگی(+عکس)

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 513

به "اعتراضات هنگ کنگ دلیل افزایش مهاجرت به تایوان، دلیل: ارزانی و آرامش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات هنگ کنگ دلیل افزایش مهاجرت به تایوان، دلیل: ارزانی و آرامش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید