افزایش روند اخراج دسته جمعی پناهجویان از آلمان

آلمان در امسال میلادی سه برابر بیش تر از سال پیش پناهجویان را به طور دسته جمعی به کشورهای دیگر اروپایی بازگردانده است.

افزایش روند اخراج دسته جمعی پناهجویان از آلمان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، بنا به درخواست فراکسیون حزب چپ در پارلمان، وزارت کشور آلمان آماری را از اخراج دسته جمعی پناهجویان و عودت آنان به کشورهای اروپایی دیگر در اختیار آژانس مطبوعاتی آلمان قرار داد.

بنا بر این گزارش، شمار پروازهایی که به وسیله آن پناهجویان به طور جمعی از آلمان به کشور دیگری فرستاده می شوند، به نسبت سال پیش بیش از سه برابر افزایش داشته است. این پناهجویان به طور عمده به ایتالیا بازگردانده شده اند.

در گزارش وزارت کشور آلمان آمده است که پلیس فدرال از ماه ژانویه تا ژوئیه امسال میلادی 485 پناهجو را در مجموع با 17 پرواز ویژه، موسوم به پرواز دوبلین، از آلمان اخراج نموده است. در سال گذشته 153 پناهجو با هفت پرواز ویژه از آلمان بازپس فرستاده شده بودند. در سال 2016 تعداد پناهجویانی که با این نوع پروازها به طور جمعی اخراج شدند، 26 نفر بوده که با دو هواپیما مجبور به ترک آلمان شدند.

طبق مقررات موسوم به دوبلین میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم درباره درخواست پناهندگی باید در کشوری گرفته گردد که اولین محل ورود پناهجو بوده است. نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین نیز از این سیستم پیروی می نمایند.

تعداد کل پناهجویانی که در امسال و سال های گذشته با پروازهای عادی مسافربری از آلمان به سایر کشورهای اروپایی بازگردانده شده اند، به مراتب بیشتر است. بنا به گزارش وزارت کشور آلمان، تنها در سه ماهه دوم امسال دو هزار و 422 پناهجو از این طریق از آلمان اخراج شده اند.

اخراج جمعی پناهجویان باری سیاسی به همراه دارد؛ به طوری که انتشار خبر احتمال اخراج دسته جمعی تعدادی از پناهجویان از مونیخ به ایتالیا در هفته گذشته خشم سیاستمداران این کشور را برانگیخت. این گزارش بلافاصله از سوی مقامات مسئول آلمانی تکذیب شد.

12 پرواز از مجموع 17 پروازی که به منظور اخراج دسته جمعی پناهجویان از آلمان انجام شده، به مقصد ایتالیا بوده است. 250 پناهجو از این طریق به رم بازگردانده شدند.

اولا یلپکه، مسئول فراکسیون داخلی حزپ چپ آلمان، اخراج پناهجویان و بازگرداندن آنان به ایتالیا را مورد انتقاد قرار داد.

او گفت: در آنجا باید بسیاری از پناهجویان در خیابان ها زندگی نمایند؛ بدون این که چشم اندازی برای دریافت مسکن و مراقبت های لازم و نیز انجام روندی منصفانه در رسیدگی به پرونده پناهندگی خود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش روند اخراج دسته جمعی پناهجویان از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش روند اخراج دسته جمعی پناهجویان از آلمان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید