انتقال مصدومان با مترو در بحران ها، استفاده از رمپ در مترو برای هشت بیمارستان

به گزارش کاشیا، سخنگوی سازمان اورژانس کشور از بررسی طرح پایلوت استفاده از مترو برای انتقال مصدومان و بیماران حین بحران ها خبر داد.

انتقال مصدومان با مترو در بحران ها، استفاده از رمپ در مترو برای هشت بیمارستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مجتبی خالدی در باره بررسی شرایط انتقال مصدومان و بیماران با مترو در شرایط خاص و بحرانی اظهارکرد: یکی از نگرانی ها که در شهرهای بزرگ با آن رو به رو هستیم این است که در زمان بروز حوادث و بلایا احتمال این وجود دارد که مسیرهای تردد شهری دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس درخواست ما این بود که به عنوان پایلوت در طرح اول برای دسترسی مسیرهای مترو به بیمارستان های پایتخت و تروما سنترها زیرساختی در شرکت مترو تهران ایجاد شود که خوشبتانه این هماهنگی انجام شد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: چند رمپ برای چند بیمارستان در نظر گرفته شد و طرح به صورت پایلوت نیز بررسی شده است، اما امیدواریم که هر چه سریعتر این رمپ ها به صورت کارشناسی برای بیمارستان هایی که به مترو دسترسی دارند انجام شود تا در زمان بروز حادثه بتوانیم در کمترین زمان ممکن بیماران را جا به جا کنیم.

وی افزود: در حال حاضر این انتقال در دو بیمارستان میلاد و امام خمینی تهران اجرا شده اما زیرساخت های لازم برای شش بیمارستان دیگر نیز وجود دارد و امیدواریم که به آن ها نیز رسیدگی شود و اقدامات لازم صورت گیرد. در این شرایط حتی اگر حادثه ای در یک بیمارستان رخ دهد که نیاز به جا به جایی افراد باشد می توانیم از مترو استفاده کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1532

به "انتقال مصدومان با مترو در بحران ها، استفاده از رمپ در مترو برای هشت بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال مصدومان با مترو در بحران ها، استفاده از رمپ در مترو برای هشت بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید