انصارالله: دیدار با ولد الشیخ به درخواست عمان بود

به گزارش کاشیا، سخنگوی جنبش انصارالله تاکید نمود که دیدار هیئت صنعا با نماینده سازمان ملل در امور یمن به درخواست عمان انجام شده است.

انصارالله: دیدار با ولد الشیخ به درخواست عمان بود

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل کاشیا به نقل از المیادین، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله گفت که دیدار بین هیئت صنعا و اسماعیل ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در مسقط به درخواست دولت عمان صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، هیئت صنعا در دیدار با ولد الشیخ تاکید نمود که هرگونه توافق آینده شامل سِمت ریاست جمهوری خواهد بود.

بر اساس این گزارش، هیئت صنعا در این دیدار بار دیگر مراتب اعتراض خود را نسبت به کشتار وحشیانه مردم یمن از سوی متجاوزان در تعدادی از استانهای یمن به نماینده سازمان ملل اعلام نمود.

این هیئت همچنین ادامه تشدید رویکردهای نظامی عربستان و کشتار روزانه و برنامه ریزی شده غیر نظامیان در سایه سکوت ننگین بین المللی را محکوم کرد.

بعضی منابع به المیادین گفتند که ولد الشیخ آتش بس 72 ساعته را به هیئت صنعا پیشنهاد داده است.

ولد الشیخ همچنین تاکید نمود که توافق بر خلاف آنچه در کویت مطرح شد کامل و فراگیر است و مشتمل بر همه موضوعات که در رأس آن موضوع ریاست جمهوری خواهد بود.

ولد الشیخ در این دیدار همچنین وعده داد که برای برطرف تحریم هوایی یمن کوشش کند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با بعضی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و بچه ها کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 448

به "انصارالله: دیدار با ولد الشیخ به درخواست عمان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: دیدار با ولد الشیخ به درخواست عمان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید