بیانیه مشترک پنج عضو دائم شورای امنیت در مورد یمن

به گزارش کاشیا، سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد در یمن با انتشار بیانیه ای مشترک خواهان پایبندی طرف های درگیر در جنگ یمن به توافقنامه های استکهلم و تعز شدند.

بیانیه مشترک پنج عضو دائم شورای امنیت در مورد یمن

به گزارش گروه بین الملل کاشیا، سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) در یمن با انتشار بیانیه ای مشترک بر ضرورت پایبندی طرف های درگیر در جنگ یمن به توافقنامه های استکهلم و تعز تأکید کردند.

در این بیانیه دیپلماتیک تصریح شده است که پنج عضو دائم شورای امنیت قویاً از کوشش های مارتین گریفیث نماینده ویژه سازمان ملل متحد در یمن و مایکل لولیسگارد رئیس هیأت اعزامی سازمان ملل متحد به یمن در راستای اجرای مفاد توافقنامه استکهلم در کوتاه ترین زمان ممکن حمایت می نمایند.

سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت در یمن همچنین در بیانیه مشترک خود از طرف های درگیر در یمن خواسته اند که اجرای توافقات پیشین برای تخلیه بندر الحدیده از نیروهای خود را بیش از این به تعویق نیندازند و به دنبال سوء استفاده احتمالی از جابه جایی نیروهای طرف مقابل [در بندر الحدیده] نباشند.

در انتها بیانیه مشترک سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت در یمن تأکید شده است که این پنج کشور به کوشش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع مبتنی بر قطعنامه های سازمان ملل متحد، طرح شورای همکاری خلیج فارس و توافقات کنفرانس گفت وگوی ملی یمن متعهد هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 164

به "بیانیه مشترک پنج عضو دائم شورای امنیت در مورد یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک پنج عضو دائم شورای امنیت در مورد یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید