(تصاویر) معنی لباس با رنگ بنفش در مراسم تحلیف بایدن

به گزارش کاشیا، در حالی که جو بایدن و کامالا هریس به عنوان رهبران جدید ایالات متحده ادای سوگند می کردند، برخی از شرکت کنندگان در مراسم، از رنگ لباس آن ها برای فرستادن پیام اتحاد استفاده کردند.

(تصاویر) معنی لباس با رنگ بنفش در مراسم تحلیف بایدن

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از شخصیت های برجسته، از جمله شخص معاون رئیس جمهور، میشل اوباما، هیلاری کلینتون و سناتور الیزابت وارن، با لباس بنفش در مراسم حضور یافتند.

کامالا هریس در این روز تاریخی یک لباس بنفش با کت همرنگ آن را که کار طراحان سیاهپوست، کریستوفر جان راجرز و سرجیو هادسون بود، بر تن داشت.

میشل اوباما با یک لباس بنفش متمایل به زرشکی رنگ و کت بلند تا مچ پا و کمربند طلایی و خانم کلینتون با بلوز و شلوار بنفش سرهم و شال، به مراسم آمدند.

بازی خانم وارن با رنگ، شامل یک شال بنفش کمرنگ با ماسک بنفش پررنگ بود.

ظاهرا انتخاب رنگ بنفش حائز اهمیت است، زیرا این رنگ اغلب به خاطر آنکه ترکیبی از آبی، نماینده حزب دموکرات و قرمز، نماینده حزب جمهوریخواه است، رنگی فراحزبی تلقی می شود.

رنگ بنفش همچنین با جنبش آزادی زنان مرتبط است. نشریه ونیتی فِر پیشتر اشاره کرده بود که بنفش همراه با سفید و سبز، رنگ های پرچم سردمداران نهضت زنان بوده است.

برای کامالا هریس این رنگ معنای دیگری نیز دارد. او اغلب در کارزار های خود به افتخار شرلی چیزم که الهام بخش او در حرفه و کارزارش در انتخابات ریاست جمهوری بود، از رنگ بنفش استفاده می کرد. شرلی چیزم، نخستین زن سیاهپوستی بود که به کنگره آمریکا راه یافت.

استفاده مدعوین از رنگ بنفش به عنوان نمادی برای اتحاد، در شبکه های اجتماعی با استقبال کاربران روبه رو شد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1446

به "(تصاویر) معنی لباس با رنگ بنفش در مراسم تحلیف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) معنی لباس با رنگ بنفش در مراسم تحلیف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید