تظاهرات علیه دولت فرانسه در روز کریسمس

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، مردم فرانسه روز شنبه در مرکز این کشور علیه سیاست های رئیس جمهور فرانسه تظاهرات کردند.

تظاهرات علیه دولت فرانسه در روز کریسمس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دور نو تظاهرات علیه سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در روز 25 دسامبر (4 دی) که روز کریسمس می باشد در پاریس برگزار گشت.

تظاهرات کنندگان فرانسوی در این تظاهرات به موضوعات اجتماعی و سیاست های کرونایی دولت فرانسه اعتراض کردند.

طی ماه های گذشته، جلیقه زردها علیه سیاست های کرونایی دولت به خصوص پس از آنکه گذرنامه بهداشتی از سوی دولت اعلام شد، تظاهرات برگزار کردند. این مجوز بهداشتی مربوط به کسانی است که واکسن زده اند یا آنکه تست منفی پی سی آر را داشته و به آنها اجازه داده می شود تا در اماکن عمومی نظیر سینماها و رستوران ها حضور یابند.

طی روزهای گذشته نیز دور دیگری از تظاهرات هواداران جنبش اعتراضی جلیقه زردها در شهرهای مختلف فرانسه برگزار گشت و هواداران جنبش جلیقه زردها بار دیگر در خیابان های شهر پاریس مرکز فرانسه به خیابان ها آمدند. هواداران جنبش اعتراضی جلیقه زردها علیه واکسیناسیون اجباری کووید-19، مجوزهای بهداشتی و تعدادی دیگر از مسائل اجتماعی این دور از تظاهرات را برگزار کردند.

چندی قبل امانوئل ماکرون در انتقادی تند و توهین آمیز از معترضان به قوانین کرونایی دولت، گفت تسلیم آن ها نخواهد شد. ماکرون معترضان را بی عقل توصیف کرد و گفت: چند ده هزار نفر عقلشان را تا حدی از دست داده اند که می توانند بگویند ما در دیکتاتوری زندگی می کنیم.

کسانی که در فرانسه واکسن کرونا و این گذرنامه را دریافت نکرده باشند از ورود به رستوران ها، بارها و رفتن به مسافرت محروم می شوند. این گواهی حاکی از این است که فرد صاحب آن، دست کم یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده، تست کرونای او در 48 ساعت گذشته منفی بوده یا پس از ابتلا به این بیماری، بهبود یافته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1944

به "تظاهرات علیه دولت فرانسه در روز کریسمس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات علیه دولت فرانسه در روز کریسمس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید