کوشش دوباره هند برای فرود بر سطح ماه در ماموریت چاندرایان 3

به گزارش کاشیا، تنها چند ماه از شکست هند در فرود سطح نورد بر سطح ماه در ماموریت چاندرایان 2 می گذرد. اکنون این کشور به شدت در کوشش است تا بار دیگر شانس خود را در این زمینه امتحان کند. هند در حال حاضر مشغول آماده سازی مقدمات برای انجام ماموریت چاندرایان 3 است.

کوشش دوباره هند برای فرود بر سطح ماه در ماموریت چاندرایان 3

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

سازمان پژوهش های فضایی هند (ISRO) پیش از این طراحی فضاپیمای چاندرایان 3 را شروع نموده است. ماموریتی که تنها از یک سطح نشین و یک ماه نورد تشکیل شده است و دیگر خبری از مدارگرد نیست. چرا که مدارگرد چاندرایان 2 چندی پیش با پیروزیت وارد مدار ماه شد و اکنون در شرایط بسیار خوبی واقع شده است.

هند در ماموریت چاندرایان 2 نیز یک سطح نشین به نام ویکرام را به همراه یک ماه نورد به ماه اعزام کرد. با این حال ارتباط با سطح نشین ویکرام تنها دقایقی پیش از فرود بر سطح ماه قطع شد و اولین کوشش هند برای فرود بر سطح ماه با شکست روبرو شد.

پس از آن چند مدارگرد کوشش کردند تا از مدار ماه از سطح نشین ویکرام تصویربرداری نمایند. مدارگرد شناسایی ماه (LRO) ناسا پیروز به ثبت سطح نشین ویکرام نشد. اما طبق گفته مسئولان سازمان پژوهش های فضایی هند مدارگرد چاندرایان 2 پیروز به تصویربرداری از سطح نشین این ماموریت شده است. خبری که البته تصویری از آن منتشر نشد.

اکنون اما متخصصان فضایی هند در حال کوشش برای ساخت یک سطح نشین دیگر هستند. طبق اعلام یکی از دانشمندان این پروژه تغییراتی در پایه های سطح نشین جدید اعمال خواهد شد تا شانس فرود پیروز این فضاپیما بر سطح ماه بیشتر گردد.

سازمان پژوهش های فضایی هند سه کمیته و یک تیم کلی را برای آنالیز ماموریت جدید خود به سمت ماه تشکیل داده است. طبق اعلام یکی از روزنامه های هند در دو ماه اخیر حداقل چهار جلسه در سطح بالا برای آنالیز این ماموریت صورت گرفته است.

هنوز تاریخ دقیق پرتاب فضاپیمای چاندرایان 3 و ابزارهایی که این فضاپیما به همراه خواهد داشت اعلام نشده است. اما طبق گزارش روزنامه The Times of India مهلت معین شده برای انجام این پروزه ماه نوامبر سال 2020 میلادی است.

تا کنون تنها سه کشور شوروی سابق، آمریکا و چین پیروز به فرود فضاپیما بر سطح ماه شده اند. اما شرکت های فضایی خصوصی و سازمان های فضایی دیگر کشورها برنامه های زیادی را برای کاوش ماه دنبال می نمایند و احتمالا در سال های پیش رو ماه میزبان تعداد بیشتری از فرستاده های بشر خواهد بود.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از فرود سطح نشین ویکرام بر سطح ماه. کوششی که با شکست روبرو شد.

Credit: ISRO

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 485

به "کوشش دوباره هند برای فرود بر سطح ماه در ماموریت چاندرایان 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دوباره هند برای فرود بر سطح ماه در ماموریت چاندرایان 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید