توافق جدید برای توقف کامل عبور مهاجران از کانال مانش

به گزارش کاشیا، دولت بریتانیا روز شنبه اظهار داشت با فرانسه برای دوبرابر کردن شمار گشت های دریایی در شمال فرانسه به منظور متوقف کردن قایق های مهاجران در کانال مانش به توافق رسیده است.

توافق جدید برای توقف کامل عبور مهاجران از کانال مانش

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای دنیا

براساس این توافق، دولت فرانسه موظف می گردد تا با دو برابر کردن شمار گشت های گارد ساحلی خود، حرکت مهاجران و پناهجویان غیرقانونی به سوی بریتانیا در قایق های کوچک را متوقف کند.

در ماه های گذشته هزاران نفر در قایق های شخصی کوچک -که عمدتا سرقت شده بودند-با عبور از دریای مانش خود را به سواحل بریتانیا رساندند. در این میان غرق شدن قایق حامل یک خانواده ایرانی و مرگ 5 نفر از جمله سه کودک 6 و 9 ساله و پانزده ماهه این خانواده افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس پریتی پتل، وزیر کشور دولت محافظه کار بریتانیا خاطرنشان کرد توافق جدید، بخشی از کوشش های دو طرف برای غیرممکن کردن قاچاق مهاجران با قایق های کوچک به وسیله کانال مانش است. بنابراین گزارش، ژرار درمنن، وزیر کشور فرانسه طرف دیگر این توافق بوده است.

:

اعلام جزییات طرح مهاجرتی کمیسیون اروپا

شمار گسترده ای از پناهجویان از آفریقا و خاورمیانه، پس از رسیدن به فرانسه، به امید اسکان در بریتانیا به غرب فرانسه می فرایند و کوشش می نمایند تا از راه های غیرقانونی راستا مهاجرت خود را کامل نند. با سخت تر شدن کنترل های پلیسی در ورودی تونل مانش، استفاده از قایق های شخصی کوچک یکی از آخرین راه های پناهجویان برای رسیدن به سواحل بریتانیا به شمار می رود.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1346

به "توافق جدید برای توقف کامل عبور مهاجران از کانال مانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق جدید برای توقف کامل عبور مهاجران از کانال مانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید