توافق مهم بانکی ایران و ویتنام

به گزارش کاشیا، رییس بانک مرکزی از تسهیل تبادلات بانکی ایران و ویتنام با عنایت به عزم دو کشور در گسترش روابط مالی و تجاری اطلاع داد.

توافق مهم بانکی ایران و ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی روز پنجشنبه 14 مهرماه با اشاره به مذاکرات اجرا شده با طرف ویتنامی و توافق دو رییس جمهور گفت: پیرو توافقنامه ای که حدود شش ماه پیش در تهران به تایید و امضاء مقامات دو کشور رسیده بود در این سفر و با مذاکرات اجرا شده جزییات اجرایی نیز مورد آنالیز و تفاهم نهاده شد که بر اساس این موافقتنامه دو طرف ضمن تاکید بر توافقات قبلی ،بر مکانیزم حساب مشترک برای تسویه حساب مبادلات تجاری طرفین توافق شد و بانک های مرکزی ایران و ویتنام در مورد روابط کارگزاری و اجرایی نمودن این روابط نیز به توافق دست یافتند.

رییس بانک مرکزی به موضوع سوییچ کارت های بانکی دو طرف هم اشاره و گفت: با اجرایی شدن این موضوع اتباع دو کشور و گردشگران می توانند با استفاده از کارت های بانکی خود از تسهیلات مورد نظر در کشور میزبان استفاده کنند که این مهم در روند تبادلات و تعاملات فیمابین نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

دکتر سیف ضمانت اجرایی توافقات اجرا شده را نیز حایز اهمیت دانست و گفت :برای تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده هم مقرر شد تا کمیته مشترک بانکی تشکیل و با برگزاری جلسات نوبه ای در تهران و هانوی روند اجرایی توافقات را دنبال کنند.

وی در سرانجام توضیح داد :ظرفیت ارتباطات و تعاملات مالی و تجاری دو طرف بسیار بالاست و دکتر روحانی هم بر افزایش 5 برابری حجم تبادلات تاکید داشتند و در این سفر هم دو رییس جمهور افزایش آن را تا دو میلیارد دلار مورد تاکید قرار دادند که با فراهم نمودن تسهیلات و امکانات بانکی مناسب این هدف قابل دستیابی است و در این جهت توافق های اجرا شده می تواند نقش تاثیر گذاری را به دنبال داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 445

به "توافق مهم بانکی ایران و ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق مهم بانکی ایران و ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید