خبرنگاران در یلدایی متفاوت، خانه های خود را شفاخانه هم نوعان کنیم

به گزارش کاشیا، تهران-خبرنگاران- دبیرکل انجمن دراماتراپی (نمایش درمانی) ایران، ضمن درخواست از هم وطنان برای در خانه ماندن، گفت: در یلدایی متفاوت، خانه های خود را شفاخانه هم نوعان کنیم.

خبرنگاران در یلدایی متفاوت، خانه های خود را شفاخانه هم نوعان کنیم

مجید امرایی، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، با اشاره به تبعات کم توجهی به توصیه های ایمنی در مواجهه با ویروس کرونا گفت: از هموطنان عزیز می خواهم شب یلدا با در خانه ماندن خانه های خود را شفاخانه خانواده خود نمایند و با این کار مهربانی خود را در شب یلدا با کادر درمان سهیم شوند.

این استاد دانشگاه با اشاره به آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان اضافه نمود: می توانیم با در خانه ماندن این آمار را کاهش دهیم و مانع مرگ انسان ها بی گناه شویم و مهربانی را با یلدای زیبا و خاطره انگیز به یادگار بگذاریم

همه می دانیم پزشکان، پرستاران و کادر درمان خسته اند. بیایید باور کنیم مدافعان سلامت ملت ایران در شب یلدا تن خسته شان، با شمع وجود در خانه ماندن ما گرم تر می گردد. جشن یلدای عزیز را با دعای خیر برای کادر درمان و ملت ایران برگزار کنیم.

این روان درمانگر با اشاره به تبعات منفی روانی ناشی از ویروس کرونا گفت: سال ها طول می کشد تبعات روانی این ویروس کاهش یابد. در شب یلدا در خانه امن بمانیم و ناقوس مرگ را برای هم وطنان خود به صدا در نیاوریم. ما می توانیم با یک لحظه فکر کردن به سلامت انسان های بی گناهی که می توانند زنده بمانند خانه های خود را شفاخانه هم نوعان خود کنیم. به این فکر کنیم که اگر در هر هزار خانواده تنها یک نفر در شب یلدا به این ویروس مبتلا گردد، فردای شب یلدا، چه تعداد انسان بیگناه به استقبال مرگ می فرایند. از هموطنان و همشهریان و همسایگان خود می خواهم تا در خانه امن بمانند و یلدای مهربانی را نامهربان ننمایند.

نه به میهمانی شب یلدا، نجات جان انسان هایی است که می توانند زنده بمانند و کانون گرم خانواده خود را بی غم به سوی کامرانی راهنمایی نمایند.

به گزارش خبرنگاران، انجمن بین المللی دراماتراپی ایران DTCI (Dramatherapy Center Of Iran، عضو بنیانگذار اتحادیه جهانی دراماتراپی (WADTh) است. مرکز توانمند سازی نمایش درمانی (دراماتراپی) ایران با نام اختصاری DTCI مجموعه ای خصوصی و غیردولتی است و تحت نظارت اتحادیه جهانی دراماتراپی با نام اختصاری WADTh فعالیت می نماید ، ایران در این اتحادیه که مرکز آن در شهر نیویورک است به عنوان عضو موسس و بنیانگذار فعالیت دارد.

نمایش درمانی یا Psychodrama یکی از رویکردهای روانشناسی است که زیر شاخه هنر درمانی قرار می گیرد. در این روش درمانی داستان پردازی یکی از اصول اصلی درمان است. داستانها توانایی این را دارند که ذهن ما را درگیر و از واقعیت دور می نمایند و ما را به زمانها، مکان ها و دنیای مختلف ببرند. در این موقعیت، ما ممکن است متوجه افکار و احساساتی شویم که معمولاً در زندگی واقعی نمی توانیم آنها را تجربه کنیم. در نمایش درمانی از قدرت تغییر استفاده می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1394

به "خبرنگاران در یلدایی متفاوت، خانه های خود را شفاخانه هم نوعان کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران در یلدایی متفاوت، خانه های خود را شفاخانه هم نوعان کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید