خبرنگاران سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می گردد

به گزارش کاشیا، تهران - خبرنگاران - سه سامانه آبرسانی به شهر تهران توسط رییس جمهوری و در قالب هفته بیست و ششم #هرهفته الف-ب-ایران به بهره برداری می رسد.

خبرنگاران سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می گردد

به گزارش روز یکشنبه شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محمدرضا بختیاری گفت: رینگ آب رسانی شهر تهران با هدف تعادل بخشی کمی و کیفی و ایجاد امنیت آبی در چارچوب اصول پدافند غیرعامل در مناطق مختلف شهر و استان تهران در دست اجراست.

وی اضافه نمود: سه سامانه اصلی طرح رینگ آب رسانی شهر تهران شامل سامانه های آب رسانی غرب، شرق و شمال شرقی و جنوب غربی با هزینه ای افزون برچهار هزار و 900میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران با بهره برداری از سامانه غرب و شرق رینگ آب رسانی شهر تهران اهالی غرب تهران به وسیله آب تصفیه شده سد امیرکبیر در تصفیه خانه ششم تهران و اهالی شرق تهران به وسیله آب تصفیه شده سد لار در تصفیه خانه های چهارم و پنجم تهران به آب سالم و پایدار دسترسی خواهند داشت.

بختیاری ادامه داد: با توجه به محدودیت های تامین آب در محدوده شهر جدید پرند و لزوم برطرف کمبود و ارتقای کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب غربی شهر و استان تهران، تامین و انتقال آب از سامانه آب رسانی شهر تهران به طول 12 کیلومتر در دستور کار نهاده شد.

وی ادامه داد: این پروژه آب را از مخزن 73 در یافت آباد و به وسیله مخزن رضی آباد به جنوب و جنوب غربی شهر و استان تهران منتقل می نماید.

بختیاری با اشاره به نقش پدافندی سامانه آب رسانی به شرق و شمال شرقی تهران گفت: هدف از اجرای سامانه آب رسانی به شرق تهران انتقال سه هزارلیتر بر ثانیه آب تصفیه شده از محل تصفیه خانه پنجم تهران به نواحی شمال شرق و شرق تهران و انتقال 4 هزار لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری است.

رینگ آب رسانی شهر تهران، طرحی با مزایای اجتماعی ماندگار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با ماندگار برشمردن طرح رینگ آب رسانی شهر تهران گفت: اجرای این طرح موجب ارتباط و اتصال تصفیه خانه های هفتگانه آب تهران، کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و تعدیل فرونشست زمین در تهران، توزیع عادلانه منابع آب سطحی، از مدار خارج شدن ایستگاه های پمپاژ آب و کاهش مصرف انرژی در شبکه توزیع آب خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1308

به "خبرنگاران سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید