دانشمندان: بدن مبتلایان 4 ماه پس از بهبود همچنان پادتن کرونا دارد

به گزارش کاشیا، نتیجه تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد که سطح پادتن بیماری کووید 19 در بدن بیش از 90 درصد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایسلند پس از ابتلا افزایش یافته و تا چهار ماه پس از بهبود ثابت مانده است.

دانشمندان: بدن مبتلایان 4 ماه پس از بهبود همچنان پادتن کرونا دارد

به گزارش یورونیوز، یافته های جدید محققان در خصوص میزان پادتن (آنتی بادی) در بدن بهبودیافتگان از بیماری کووید 19 روز سه شنبه منتشر شد. نتیجه تحقیق هایی که پیش از این منتشر شده بود نشان می داد که سطح پادتن در بدن بهبودیافتگان طی چند ماه به شدت کاهش یافته بود. امری که نگرانی هایی در زمینه ایجاد ایمنی در برابر نوع جدید ویروس کرونا پدید آورده بود.

دانشمندان در تحقیق جدید سطح پادتن بیماری کووید 19 را در بدن بیش از 30 هزار نفر از شهروندان ایسلند اندازه گرفتند. آنها براساس نتیجه آنالیز های خود تخمین می زنند که حدود یک درصد جمعیت ایسلند تا به امروز به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. به گفته محققان ابتلای 56 درصد از این افراد از طریق آزمایش پی سی آر (PCR) تائید شده بود. این در حالی است که 30 درصد آنها نیز از طریق آزمایش پادتن دریافتند که پیش از این به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بودند.

نتیجه پژوهش دانشمندان نشان می دهد که سطح پادتن در بدن 91 درصد از کسانی که ابتلای آنها به کووید 19 از طریق آزمایش پی سی آر تائید شده بود تا دو ماه بعد افزایش می یافته است. این در حالی است که سطح پادتن در بدن آنها پس از این مدت ثابت باقی مانده است.

با این وجود محققان تاکید می نمایند که هنوز تعیین نیست که پادتن فراوری شده مانع از ابتلای مجدد بهبودیافتگان به بیماری کووید 19 خواهد شد یا خیر.

نتیجه تحقیق جدید دانشمندان در نشریه ژورنال پزشکی نیوانگلند (New England Journal of Medicine) منتشر شده است. آنها از آنالیز های خود نتیجه گرفته اند که اندازه گیری سطح پادتن می تواند جایگزینی برای آزمایش های ابتلا به ویروس جدید کرونا باشد و به درک بهتر از شرایط شیوع بیماری کووید 19 در جوامع یاری کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1190

به "دانشمندان: بدن مبتلایان 4 ماه پس از بهبود همچنان پادتن کرونا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان: بدن مبتلایان 4 ماه پس از بهبود همچنان پادتن کرونا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید