دولت افغانستان 55 زندانی طالبان را آزاد کرد

به گزارش کاشیا، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان گفت در پنجمین دور آزادی زندانیان گروه طالبان، 55 زندانی این گروه به عنوان بخشی از تلاش ها برای صلح و مهار ویروس کرونا، در 9 ولایت این کشور آزاد شده اند.

دولت افغانستان 55 زندانی طالبان را آزاد کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان کاشیا، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد در پنجمین دور آزادی زندانیان گروه طالبان، 55 زندانی این گروه به عنوان بخشی از تلاش ها برای صلح و مهار ویروس کرونا، در 9 ولایت این کشور آزاد شده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان در توئیتی نوشت که این زندانیان روز گذشته (چهارشنبه، 3 اردیبهشت) براساس دستور محمداشرف غنی از زندان های ولایت های پکتیا، لوگر، بدخشان، جوزجان، غزنی، بغلان، خوست، پکتیکا و میدان وردک آزاد شده اند.

فیصل همچنین افزود که در آزادی این زندانیان، سن، شرایط سلامتی و مدت حبس باقی مانده آنها در نظر گرفته شده است.

دولت افغانستان پیش از این در چهار دور، 432 زندانی گروه طالبان را از زندان بگرام و زندان های ولایت های ننگرهار، لغمان، کنر، نورستان، فاریاب، ارزگان و بغلان آزاد کرده بود. طالبان اما اعلام کرده است که بیشتر این زندانیان را نمی شناسند.

همچنین، گروه طالبان تا به امروز در سه دور، 60 زندانی دولت افغانستان را از زندان هایش در ولایت های قندهار و لغمان آزاد کرده است. دولت افغانستان اما گفته است که بیشتر افراد آزادشده، غیرنظامیان هستند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 983

به "دولت افغانستان 55 زندانی طالبان را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان 55 زندانی طالبان را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید