دومین عرضه اولیه راهی بازار سرمایه شد

به گزارش کاشیا، خبرنگاران : فرابورس ایران به زودی میزبان عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت فراوری و توسعه سرب روی ایرانیان خواهد بود و بدین ترتیب دومین عرضه اولیه بازار سرمایه در سال 1400 در فرابورس با حداقل بازدهی 20 درصد سالیانه انجام می گردد.

دومین عرضه اولیه راهی بازار سرمایه شد

به گزارش به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، مدیر عملیات بازار با اشاره به اینکه این شرکت در شهریورماه 99 با نماد فتوسا در بازار دوم پذیرش شد و هفته جاری نوبت به عرضه اولیه آن رسیده است، گفت: درمجموع 75 میلیون سهم فتوسا برای عرضه اولیه در نظر گرفته شده که تامین اقتصادی 50 میلیاردی را برای ناشر جذب می نماید.

محمدصادق غزنوی این عرضه اولیه را دومین عرضه اولیه ای دانست که با پشتوانه اوراق تبعی و تضمین سود سالانه حداقل 20 درصدی رقم می خورد و تاکید نمود: همزمان با تخصیص سهام فتوسا، معادل دارایی هر یک از خریداران سهام در این نماد در روز عرضه اولیه و همچنین صندوق های سرمایه گذاری در روز بعد عرضه اولیه، دارایی اوراق اختیار فروش تبعی با هدف بیمه سهام تخصیص می یابد.

غزنوی درباره سایر ویژگی های این عرضه اولیه اعم از دامنه قیمت و آن بخش از سهام که به عموم خریداران و صندوق های سرمایه گذاری تخصیص می یابد، مطرح کرد: تعداد 65 میلیون سهم شرکت فراوری و توسعه سرب روی ایرانیان چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه در دامنه قیمتی 7129 تا 7842 ریال به عموم عرضه می گردد و 10 میلیون سهم نیز شنبه اول خردادماه 1400 به صندوق های سرمایه گذاری تخصیص خواهد یافت.

وی حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی را 130 سهم و حداکثر نقدینگی لازم برای شرکت در این عرضه اولیه را بالغ بر یک میلیون ریال اظهار داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1665

به "دومین عرضه اولیه راهی بازار سرمایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین عرضه اولیه راهی بازار سرمایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید