رئیس اتحادیه مشاوران املاک: برای نجات از رکود محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم

به گزارش کاشیا، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: تعداد زیادی از مشاغل با حوزه مسکن در ارتباط هستند و ما برای نجات بازار مسکن از رکود فعلی، محکوم به ساخت و ساز در ابعاد ملی با حضور سازمان های دولتی و بخش خصوصی هستیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: برای نجات از رکود محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم

به گزارش گروه اقتصادی کاشیا، مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با رادیو به انتخاب عنوان اقدام ملی برای ساخت مسکن اشاره نمود و گفت: انتظار می رود در این طرح همه افراد و سازمان هایی که درساخت و ساز دستی در کار دارند از طریق دولت به بازی گرفته شوند و در یک اقدام ملی و همه جانبه وضعیت فعلی را بهبود یابد.

وی اعلام کرد: اگر می خواهیم به طرح ملی مسکن جامعه عمل بپوشانیم باید بانک مرکزی، وزارت مسکن و سازمان های مربوطه باهم تفاهم نامه ای امضا نمایند و با دخالت بخش خصوصی این کار را انجام دهند چراکه دولت با هر بودجه و امکاناتی نمی تواند چنین طرح بزرگی را یک تنه پیش ببرد. درواقع همه باید زیر یک چتر این طرح بزرگ را پیش ببرند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه 184 شغل کلیدی به مسکن بستگی دارد، اظهار کرد: این مشاغل، فراوریی جز مسکن ندارند یا فراوریات دیگر آن ها به مسکن مربوط می گردد؛ بنابراین هر زمان به ساخت و ساز و اقتصاد مسکن بی توجه باشیم دچار رکود اقتصادی خواهیم شد.

قلی خسروی بیان نمود: بیش از 85 درصد مصالح ساختمانی در داخل کشور فراوری می گردد که بخش بزرگی از آن ها در اختیار دولت واقع شده است، که می تواند با قیمت گذاری مناسب، نرخ آن را به ثبات برساند و به این طریق از افزایش قیمت مسکن تا مقدار زیادی جلوگیری خواهد شد.

وی در مورد تسهیلات خرید مسکن گفت: در همه جهان برای خرید مسکن وام در نظرگرفته می گردد که تا 85 درصد هزینه خرید را پوشش می دهد، اما تسهیلات اعطا شده در ایران تنها شامل بخشی از ارزش واقعی ملک است. از سوی دیگر تسهیلات مسکن در این کشور ها با کارمزد کم پرداخت می گردد در حالی که در ایران نرخ وام بسیار بالاست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه ما محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم تاکید نمود: برای تشویق بخش خصوصی و رونق بازار مسکن باید سازه ها و افراد پیروز در این حوزه را مورد تشویق قرار داده و به مردم معرفی کنیم.

قلی خسروی بیان نمود: همه سرمایه گذاران بخش خصوصی باید تمام منابع اقتصادی خود را در یک نقطه متمرکز نمایند تا یک صندوق اقتصادی با سرمایه مطلوب شکل بگیرد و در ادامه ساخت مسکن ملی تحت مدیریت و حمایت وزارت راه و شهرسازی شروع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 476

به "رئیس اتحادیه مشاوران املاک: برای نجات از رکود محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اتحادیه مشاوران املاک: برای نجات از رکود محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید