سناتور جمهوریخواه: باز هم برجام را در کنگره رد می کنیم!

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران، جیمز اینهاف سناتور جمهوریخواه ایالت اوکلاهامای آمریکا در بیانیه ای که در وبگاه مجلس سنای این کشور منتشر شد؛ به نشست هفته آینده کمیسیون مشترک برجام که در وین برگزار خواهد شد و واشنگتن برای حضور در آن اعلام آمادگی نموده، واکنش نشان داد.

سناتور جمهوریخواه: باز هم برجام را در کنگره رد می کنیم!

وی که از اعضای ارشد کمیته قدرتمند نیروهای مسلح سنا است؛ در این بیانیه مدعی شد: به رغم تضمین های شخصی از جانب دولت بایدن مبنی بر اینکه رویکرد دیپلماتیک متفاوتی را در قبال ایران در پیش خواهند گرفت؛ به نظر می آید برخلاف آنچه که گفته می گردد؛ این دولت در کوشش برای بازگشت به توافق به شدت ناقص سال 2015 است.

این سناتور آمریکایی در ادامه بیانیه خود مدعی شد: این به معنای اعطای امتیاز قابل توجه برطرف تحریم ها به دولت ایران به ازای اجرای محدودیت هایی است که تا 4 سال دیگر منقضی می شوند.

اینهاف با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، مدعی شد که چنین اقدامی از سوی دولت بایدن نه تنها اشتباه بلکه خطرناک است.

وی در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: تنها راه چاره دیپلماتیک پایدار در قبال ایران، راه چارهی است که از حمایت فراحزبی برخوردار باشد که این به معنای همکاری با کنگره برای ایجاد توافقی است که به حمایت ایران از تروریسم انتها داده، برنامه موشک های بالستیک آن را مهار می نماید و از حمایت متحدان و شرکای منطقه ای برخوردار است و برای همواره مانع از دستیابی این کشور به سلاح اتمی می گردد.

وی در نهایت به نشانه تهدید مدعی شد: یادآوری می کنم که اعضای کنگره در سال 2015، در اقدامی فراحزبی با برجام مخالفت کردند. چنانچه هفته آینده، تصمیم به تکرار تاریخ از راه احیای آن توافق شکست خورده داشته باشید، بار دیگر در مخالفت با آن، با یکدیگر همکاری می کنیم.

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که قرار است در نشست هفته آینده، آمریکایی ها بدون ملاقات با مقامات ایرانی، با همتایان خود از تروئیکای اروپایی، روسیه و چین تبادل نظر نمایند.

به ادعای وزارت خارجه آمریکا، موضوعات اولیه ای که درباره آنها بحث خواهد شد اقداماتی است که ایران برای عمل به تعهدات برجامی انجام می دهد و قدم هایی در راستای برطرف تحریم که آمریکا باید برای بازگشت به توافق بردارد.

رابرت اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم مدعی آمادگی واشنگتن برای برداشتن تحریم های ناسازگار با برجام شده است.

با این حال، با توجه به سابقه بدعهدی آمریکا و کارشکنی های کنگره و در مقابل، مقاومت ایران در برابر هرگونه باج خواهی، به نظر می آید که مذاکرات پیش رو با دشواری های زیادی همراه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1578

به "سناتور جمهوریخواه: باز هم برجام را در کنگره رد می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوریخواه: باز هم برجام را در کنگره رد می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید