شاکرمی: زمان اجرای مصوبه افزایش حق مسکن کارگران را نمی دانم

به گزارش کاشیا، معاون روابط کار وزارت کار درباره زمان مصوبه افزایش حق مسکن گفت: هنوز مصوبه دولت را دریافت نکرده ام. به صورت متوسط میانگین دریافتی کارگران 10درصد افزایش می یابد.

شاکرمی: زمان اجرای مصوبه افزایش حق مسکن کارگران را نمی دانم

جهت دریافت خدمات طراحی آلاچیق در حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی کاشیا، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزیر کار درباره جزئیات افزایش حق مسکن کارگران گفت: مصوبه افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران 17 خرداد ماه در شورای عالی کار به صورت سه جانبه تصویب و سپس برای تأیید و ابلاغ به دولت ارسال شد. امروز این مصوبه به تصویب دولت رسید و مطابق مصوبه پیشنهادی شورای عالی کار حق مسکن کارگران از 100 هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یافت.

وی اعلام کرد: حق مسکن کارگران چیزی نیست که هر سال تصویب گردد. از ابتدای انقلاب تا به امروز فقط 6 بار حق مسکن کارگران افزایش یافته است و هیچ الزامی ندارد که حق مسکن کارگران هر سال اضافه گردد، بنابراین تصویب دولت در خصوص افزایش حق مسکن کارگران با پیشنهاد شورای عالی کار بسیار مهم است.

شاکرمی گفت: از سال 95 حق مسکن از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان، در سال 98 از 40 هزار تومان به 100 هزار تومان و در سال 99 از 100 هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یافته است. با این افزایشی که رخ داد، افزایش دریافتی کارگران حداقل بگیر در سال 99 نسبت به سال 98 حدود 43.5 درصد رسید.

معاون روابط کار وزارت کار گفت: با افزایش حق مسکن، مجموع دریافتی کارگران در امسال در مجموع 10 درصد افزوده می گردد، به حقوق کارگران مجرد حدود 10.6 درصد و کارگران دارای یک فرزند حدود 9.2 درصد و کارگران دارای دو فرزند حدود 9.1 درصد افزوده شد. دستمزد کارگران بدون سابقه که سال اول فعالیت خود را دارند، حدود 11.5 درصد افزوده شد.

وی همچنین در خصوص اینکه آیا حق مسکن کارگران برای چهار ماه گذشته از سال عطف به ماسبق می گردد یا نه، گفت:مطابق مصوبه 17 خرداد شورای عالی کار این مصوبه تصویب شد، هنوز ابلاغیه دولت را دریافت نکرده ام. همگی این ها بستگی به نظر و تصویب دولت دارد. تفاوتی بین کارگران دولتی و غیردولتی وجود ندارد. تمام کارگرانی که در بخش های دولتی و خصوصی که مشمول قانون کار می شوند، مشمول این مصوبه می گردد.

شاکرمی درباره بازنگری دستمزد سال 99 کارگران گفت: چنین موضوعی در دستور کار شورای عالی کار نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1081

به "شاکرمی: زمان اجرای مصوبه افزایش حق مسکن کارگران را نمی دانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاکرمی: زمان اجرای مصوبه افزایش حق مسکن کارگران را نمی دانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید