فرهنگ ابزاری برای توسعه گردشگری در گیلان است

به گزارش کاشیا، محمد علی ثابت قدم پیش از ظهر پنج شنبه در نشست هم اندیشی شهرداران، روسای کمیسیون های فرهنگی و مدیران فرهنگی شهرستان های گیلان با بیان اینکه حرف از توسعه استان بدون شناخت خط سیر توسعه امکان پذیر نیست اظهارکرد: گیلان زاییده فرهنگ است و تصور اینکه این فرهنگ به خودی خود می تواند اقتصاد و گردشگری فراوری کند اشتباهی اساسی است.

فرهنگ ابزاری برای توسعه گردشگری در گیلان است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای تضمینی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

وی تاکید نمود: باید بتوانیم حوزه هایی که توسعه مالی و فرهنگی را در خود پنهان دارند، شناسایی کنیم.

شهردار رشت با اشاره به دهستان ها و روستاهای پر قدمت گیلان اضافه نمود: شناسایی قابلیت های این مناطق می تواند یاری زیادی به توسعه گردشگری استان کند.

ثابت قدم خاطر نشان کرد: اینکه نمی دانیم چگونه به وسیله فرهنگ، اقتصاد فراوری کنیم یک پرسش اساسی بوده و ضروری است که دولتمردان اطلاعات خود در این زمینه را تکمیل نمایند.

وی گسترش و توسعه فرهنگ، و به دنبال آن گسترش گردشگری و اقتصاد، از مناطق کوچک به مناطق بزرگتر را موجب موفقیت گام به گام دانست و تاکید نمود: باید برای هر محدوده ای برنامه گردشگری مشخصی داشته باشیم.

شهردار رشت توضیح داد: اگر قرار باشد به گردشگری و اقتصاد پایدار دست پیدا کنیم، در وهله اول باید اقتصاد محدوده های جغرافیایی را رشد دهیم.

وی همچنین بر تعاملات هویتی و منطقی در شهرداری و شورای شهر تاکید نمود و گفت: این تعاملات از مهمترین راهکارهای دست یابی به برنامه ای دقیق درباره گردشگری و اقتصاد پایدار بوده و راهی برای خروج از این تعامل وجود ندارد.

پیشنهاد تشکیل دبیرخانه شهرداران

در این مراسم همچنین رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت، هدف از برگزاری این نشست را تبادل افکار و تجربیات دانست و گفت: این نشست با هدف ارائه راهکارهایی برای توسعه صنعت گردشگری و اقتصاد از راه توسعه زیر ساخت های فرهنگی تشکیل شده است.

مظفر نیکو منش نودهی با اشاره به پتانسیل های گردشگری گیلان خاطر نشان کرد: باید بتوانیم شناسایی صنعت گردشگری در استان را همگانی کنیم.

وی با ارایه پیشنهادی مبنی بر تشکیل و راه اندازی دبیرخانه ای با عنوان دبیرخانه شهرداران و شوراهای شهر در سراسر استان توضیح داد: ضروری است که این دبیرخانه برای انجام هماهنگی و هم اندیشی در زمینه ارایه صنعت گردشگری در سطح استان تشکیل گردد.

رییس کمسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه این شهر به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو به ثبت رسیده خاطر نشان کرد: این مسله تنها یکی از داشته های گیلان است و باید به همه گردشگران داخلی و خارجی معرفی گردد.

بازنگری در شناساندن ظرفیت های فرهنگی

همچنین در این جلسه رییس کمسیون بهداشت و عضو شورای شهر رشت نیز یکی از نیازهای اساسی مدیریتی را برنامه محوری بر شمرد و بیان نمود: این مهم نیازمند برنامه ای منسجم است که می تواند در همه حوزه ها جلوه کند.

فاطمه شیرزاد بر ارایه قابلیت های موجود استان در حوزه گردشگری تاکید نمود و گفت: شناساندن چهره های علمی و فرهنگی گیلان باید بازنگری گردد.

وی یکی از اهداف این هم اندیشی را یافتن راهکارهای توسعه فرهنگی، اجتماعی، مالی و گردشگری دانست و توضیح داد: رسیدن به این اهداف، مشارکت شهروندان در تمام حوزه ها را می طلبد.

شیرزاد با اشاره به سال همدلی و همزبانی تاکید نمود: مسولان نباید به ارایه این شعار بسنده نمایند بلکه باید با کوشش های ویژه به خدمات رسانی به مردم و جامعه بپردازند.

وی اضافه نمود: منابع وارد شده به استان باید صرف نوسازی و ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 707

به "فرهنگ ابزاری برای توسعه گردشگری در گیلان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ ابزاری برای توسعه گردشگری در گیلان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید