مذاکرات لیبی در تونس سرانجام یافت

به گزارش کاشیا، مذاکرات لیبی در تونس روز یکشنبه بدون معین دولتی جدید که ناظر بر انتخابات احتمالی سال آینده در این کشور باشد به خاتمه رسید.

مذاکرات لیبی در تونس سرانجام یافت

به نقل از رای الیوم، استفانی ویلیامز، معاون کننده سازمان ملل در لیبی با اعلام خاتمه مذاکرات گفت که هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

75 شرکت کننده ای که طی روزهای گذشته از سوی سازمان ملل برای دیدار در تونس انتخاب شده بودند، قبلاً توافق کرده بودند که انتخابات ریاست جمهوری و مجلسی در 24 دسامبر سال آینده برگزار شود.

اما این مذاکرات بدون توافق بر سر یک مجری واحد که به گفته ویلیامز برای رسیدن به انتخابات ضروری است، خاتمه یافت.

این مقام بین المللی پس از خاتمه مذاکرات در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: 10 سال درگیری در یک هفته حل نمی شود.

وی افزود، کنندگان طرف های لیبیایی در روزهای آینده مصاحبههای مجازی درخصوص دولت جدید را از سر می گیرند. کنندگان همچنین در مورد مسئله قانون انتخابات مصاحبه خواهند کرد.

از سوی دیگر یک منبع در مذاکرات گفت که این مصاحبهها پس از عدم توافق بر سر مکانیسم تشکیل دولت متوقف شد و دور جدید مذاکرات 15 دسامبر آغاز می شود.

مذاکرات در تونس در پی آتش بس توافق شده در ماه گذشته بین دو طرف درگیر لیبی، یعنی دولت توافق ملی که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده و مجلس طبرق در شرق لیبی(ارتش ملی لیبی) به رهبری خلیفه حفتر آغاز شد اما بسیاری از لیبیایی ها همچنان شک دارند که تلاش های صلح می تواند به ناآرامی ها و خونریزی نزدیک به یک دهه در این کشور خاتمه دهد.

لیبی از سال 2014 بین ارتش ملی در شرق و دولت توافق ملی در غرب این کشور تقسیم شده است. ترکیه از دولت توافق ملی حمایت می کند، در حالی که امارات ، روسیه و مصر از ارتش ملی لیبی حمایت می کنند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1320

به "مذاکرات لیبی در تونس سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات لیبی در تونس سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید