مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، اما در گروه دوم کارخانه ها، بتن فرآوری شده در کارخانه، به درون دیگ کامیون مخلوط کن ریخته می شود. دیگ کامیون مخلوط کن دارای دو سرعت دوران کند و تند می باشد. دور کند یا سرعت بهم زدن2 تا 5 دور در دقیقه و دور تند یا سرعت اختلاط 7 تا 13 دور در دقیقه است.

مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

در کارگاه هایی با وسعت نسبتاً وسیع و دارای سطح هموار می توان از دامپر استفاده نمود (شکل 2). حداکثر طول حمل با این وسیله 300 متر و طول حمل بهینه 100 متر است با استفاده از دامپر می توان در حدود 250 تا 750 کیلوگرم (حدود 100 تا 300 لیتر) بتن را حمل کرد. باید توجه نمود، راستا حمل باید کاملاً هموار بوده و در هنگام انتقال باید با حداقل سرعت حرکت نمود، در غیر این صورت امکان جداشدگی وجود دارد.

گزینه های متنوعی برای افزودنی ها در بتن آماده وجود دارد. افزودنی های شیمیایی بتن می توانند تسریع کننده و یا کندگیر کننده شکل گیری مشخصات بتن برای رسیدن به مرحله اجرا و اتمام کار در هوای سرد وگرم می باشند. مخلوط های کاهنده آب برای افزایش اسلامپ بتن بدون اضافه کردن آب به آن به کار می فرایند. فیبرهای مصنوعی پتانسیل ترک خوردگی های انقباضی خمیری بتن را کاهش می دهند. استفاده از رنگ و سنگدانه های مخصوص مشخصات ظاهری و زیبایی بتن را افزایش میدهند.

منبع مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1839

به "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید