هیئت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل شد

به گزارش کاشیا، هیئت بازرسی استان فارس با ریاست عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تشکیل شد.

هیئت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل شد

به گزارش خبرنگار از ، هیئت بازرسی استان فارس با ریاست عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تشکیل شد.

دارا کیانی مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری فارس به عنوان دبیر، حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز به عنوان اعضا این هیئت معرفی شدند.

قاسم پور در اولین جلسه هییت بازرسی انتخابات استان با تاکید بر اینکه انتخابات از پایه های اصلی نظام است و مردم سالاری دینی با برگزاری انتخابات سالم و مشارکت گسترده مردمی محقق می گردد، دولت را امانت دار آرا مردم دانست و اضافه کرد: برای حفظ این امانت همه کوشش خود را به کار می گیریم و از ظرفیت های مختلف استان در این راستا بهره می بریم.

او با تاکید بر اینکه وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان انتخابات در کشور است، بیان نمود: هییت بازرسی انتخابات در سه سطح مرکزی، استان ها و شهرستان ها با دستور وزیرکشور تشکیل شده است.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان فارس ادامه داد: این هیئت با هدف بازر سی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون در دستگاه مجری و اجرا قانون به منظور صیانت از آرا مردم تشکیل شده است.

قاسم پور ادامه داد: ترکیب استانی هییت بازرسی انتخابات متشکل از رئیس، دبیر و سه عضو با معرفی استاندار و حکم رئیس هییت مرکزی و ترکیب شهرستان ها متشکل از رئیس، دبیر و یک عضو با پیشنهاد دبیر هیئت استانی و حکم رئیس هیئت استان منصوب می شوند.

رئیس هییت بازرسی انتخابات استان، کنترل و بازرسی جریان انتخابات شامل همه مراحل اجرای انتخابات در سطح استان، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان جمع بندی گزارشات مستند و مستدل از تخلفات انتخاباتی و ارسال به هیئت مرکزی، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله در سطح استان را به عنوان بخشی از وظایف این هیئت برشمرد.

قاسم پور همچنین بیان نمود: هیئت مرکزی بازرسی نیز طی احکامی بازرسان ویژه ای را جهت کنترل بر حسن برگزاری انتخابات معرفی خواهد نمود.

او همچنین با اشاره به انتشار اطلاعیه آغاز به کار هیئت بازرسی انتخابات استان به وسیله صدا و سیما و رسانه های محلی از مردم شریف استان خواست در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی مراتب را به دبیر خانه هیئت مستقر در استانداری -اداره کل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی گزارش دهند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 320

به "هیئت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید