وقتی دعوا ناموسی می گردد، آقای مکرون شما باغچه خود را بیل بزنید!

به گزارش کاشیا، تنش لفظی میان روسای جمهور برزیل و فرانسه درباره آتش سوزی آمازون بالا گرفت.

وقتی دعوا ناموسی می گردد، آقای مکرون شما باغچه خود را بیل بزنید!

به گزارش خبرگزاری کاشیا، وب سایت شبکه خبری راشاتودی به نقل از رئیس دفتر رئیس جمهور برزیل نوشت: مکرون نتوانست از آتش سوزی قابل پیش بینی در کلیسای نوتردام که میراث جهانی است جلوگیری کند، چگونه می خواهد به ما آموزش اطفاء حریق دهد؟

اونیکس لورنزونی، رئیس دفتر ریاست جمهوری برزیل در پاسخ به دخالت های مکرون درباره آمازون و نیز اختصاص بودجه 22 میلیون دلاری برای مهار آتش از سوی دول غربی گفت: بهتر است اروپایی ها این پول را خرج بازآفرینی جنگل در قاره خود نمایند.

وی تاکید نمود مطرح کردن موضوع آمازون در اجلاس جی7 کاری استعماری و امپریالیستی از سوی فرانسه بوده است.

اختصاص 20 میلیون دلار که بعدا 22 میلیون دلار اعلام شد، باعث واکنش های مختلف از سوی سیاستمداران در برزیل شده است ومثلا افرادی مانند ریکاردو سالس، وزیر محیط زیست برزیل اعلام نموده که آنها به این پول نیاز دارند و پول را قبول خواهند کرد.

مرکز تحقیقات فضایی برزیل هفته گذشته رصد 74155 آتش سوزی در آمازون را در امسال تایید کرد که در مقایسه با سال گذشته 83 درصد افزایش را نشان می دهد که به گفته کارشناسان کار کشاورزان و گله دارانی است که با سوزاندن زمین، آن را به ملکیت خود در می آورند.

این در حالی است که دعوای رئیس جمهور فرانسه و برزیل بر سر این مساله ناموسی شد!

اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور برزیل در حالی مطرح می گردد که روز گذشته رئیس جمهور برزیل در پست فیس بوکی خود بریجیت، همسر مکرون را مسخره کرد و نوشت مردها را تحقیر نکنید بولسونارو عکس خود و همسر 37 ساله اش را با مکرون و بریجیت 66 ساله کنار هم قرار داده و بریجیت را به دلیل پیربودن مسخره نموده و او را حسودی لقب داده که به وی حسادت می نماید

مکرون در کنفرانس خبری روز گذشته جی7 جواب داد اوبولسونارو،رئیس جمهور برزیل اظهارات خیلی زشتی درباره همسر من نموده است. رئیس جمهور فرانسه ادامه داد: باعث تاسف است هم برای اوبولسونارو و هم برای مردم برزیل. قطعا زنان برزیلی از اظهارات رئیس جمهور خود احساس شرم می نمایند.

مکرون دست بردار نبود و ادامه دارد که: امیدوارم مردم برزیل به زودی کسی را رئیس جمهور خود نمایند که لیاقتش را داشته باشد!

بعد از آنکه مکرون در افتتاحیه اجلاس جی7 سیاست های بولسونارو، رویس جمهور دست راستی برزیل درباره آتش سوزی آمازون به باد انتقاد گرفت و او را مسبب حریق دانست، روابط این دو به تیرگی گرایید و حالا موضوع وارد فاز ناموسی شده است!

23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 304

به "وقتی دعوا ناموسی می گردد، آقای مکرون شما باغچه خود را بیل بزنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی دعوا ناموسی می گردد، آقای مکرون شما باغچه خود را بیل بزنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید