(ویدئو) شروع تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از شروع تست انسانی واکسن تزریقی - استنشاقی کووپارس از امروز اطلاع داد و جزییات آن را تشریح کرد.

(ویدئو) شروع تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا

دکتر علی اسحاقی درباره جزئیات مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن کوو پارس، گفت: به طور کلی قرار است 133 نفر در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن و واکسن نما دریافت نمایند که 13 نفر پیش قراول هستند. از 13 نفر فرد پیش قراول امروز 10 اسفندماه در روز اول کارآزمایی بالینی دو نفر واکسن یا واکسن نما دریافت می نمایند.

وی اضافه کرد: 13 نفر ابتدایی قرار است طی هشت روز تزریق واکسن را تجربه نمایند. امروز دو نفر و سپس معمولا یک روز در میان تزریق واکسن را تا اتمام 13 نفر خواهیم داشت. سپس 120 نفر دیگر وارد مطالعه می شوند و پس از 23 روز باید تزریق واکسن فاز یک به اتمام برسد.

وی تاکید نمود: کسانی که امروز (روز صفر) واکسن دریافت می نمایند، 21 روز بعد دوز دوم (عضلانی) و 51 روز بعد دوز سوم واکسن که استنشاقی است را دریافت می نمایند.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی درباره این دو نفری که امروز واکسن دریافت می نمایند، توضیح داد: این دو نفر به وسیله ثبت نام در سایت داوطلبان کارآزمایی بالینی انتخاب شدند و روز گذشته تست های مختلفی از جمله تست PCR دادند و امروز برای کارآزمایی بالینی واکسن آمده اند. این افراد یک شب تحت نظر ما هستند و سپس می توانند به منزل خود بروند.

وی در انتها تاکید نمود: کسانی که امروز واکسن دریافت می نمایند هیچ نسبتی با مسئول خاصی ندارند. حتی همکاران ما هم تمایل به داوطلب شدن داشتند اما در این مطالعه حضور ندارند تا تضاد منافع شکل نگیرد.

این مراسم در محل تالار حضرت ابوالفضل (ع) بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران در حال برگزاری است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1521

به "(ویدئو) شروع تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) شروع تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید