پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 4 آذر 1400

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران غالبا آفتابی پیش بینی می شود. فردا 4 آذر ماه 1400 هوای تهران بارانی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 4 آذر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران 16 و 7 درجه است.

امروز آسمان تهران ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از هفت درجه به مرور و در طول روز به شانزده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 15 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (4 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (5 آذرماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (6 آذرماه) با حداقل دمای 7 درجه و با حداکثر دمای 16 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (3 آذرماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (4 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (4 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز با نفوذ جریانات شمالی، در سواحل دریای خزر ابرناکی و در اردبیل و گیلان بارش پراکنده آغاز می شود.

از پنجشنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان کاهش 8 تا 10 درجه دمای هوا همراه با بارندگی را شاهد خواهیم بود.

در شهر های صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1911

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 4 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 4 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید