چین در جنگ علیه تروریسم به افغانستان کمک می رساند

به گزارش کاشیا، خبرنگاران: وزیر خارجه چین گفت که کشورش برای استقرار صلح دائمی در افغانستان و نبرد علیه تروریسم به این کشور یاری خواهد نمود.

چین در جنگ علیه تروریسم به افغانستان کمک می رساند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره؛ چین پس از اینکه افراطی گراهای استان سینگ کیانگ را که دارای مرز کوتاهی با افغانستان است مسؤول حمله مرگبار در ایستگاه قطار معرفی کرد، اعلام نموده است که به افغان ها برای جنگ علیه تروریسم یاری خواهد رساند.

وانگ لی، وزیر خارجه چین، این خبر را در حالی اعلام نمود که پکن نگرانی فزاینده خود را درباره امنیت استان سینگ کیانگ، جایی که می گوید افراطی ها از کشورهای همسایه خود یاری می گیرند، بیان نموده است.

چین می گوید که جدایی طلبان این منطقه، که موطن اقلیت بزرگی از مسلمانان اویغور است، هفته گذشته حمله ای را در شهر کونمینگ انجام داده و 29 نفر را کشتند.

وزیر خارجه چین در یک کنفرانس خبری اعلام نمود کشورش با جامعه بین المللی برای برقراری یک آشتی سیاسی در افغانستان همکاری نموده و از بازسازی این کشور حمایت خواهد نمود.

وی در ادامه اضافه نمود : ما همچنین با افغانستان و سایر همسایگان برای نبرد قاطعانه با نیروهای تروریست همکاری خواهیم کرد.

وانگ لی گفت که چین در ماه آگوست میزبان کنفرانس وزرای خارجه درباره افغانستان خواهد بود تا حرکت به سوی یک سلح پایدار را تشویق نمایند.

ماه گذشته و در حالی که آمریکا و نیروهای آن آماده می شوند تا پس از گذشت 12 سال از افغانستان خارج شوند، وانگ لی از این کشور دیدار کرد.

دیپلمات های مستقر در چین معتقدند که این کشور در ماه های اخیر تعامل با سایر بازیگران در افغانستان را افزایش داده زیرا نگران است که پس از خروج نیروهای تحت راهنمایی ناتو بی ثباتی این کشور را فرا گرفته و متعاقبا سینگ کیانگ را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 387

به "چین در جنگ علیه تروریسم به افغانستان کمک می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در جنگ علیه تروریسم به افغانستان کمک می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید