کرونا چگونه از بینی به مغز منتقل می گردد؟

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به نقل از الکوثر، دانشمندان برای تشخیص نحوه انتقال و تسری ویروس کرونا از بینی به سایر اعضای بدن، با بهره مندی از فناوری های مدرن آزمایش هایی را روی موش ها انجام دادند و امیدوارند که این امر در مبارزه با همه گیری کرونا یاری کند.

کرونا چگونه از بینی به مغز منتقل می گردد؟

یک گروه بین المللی از دانشمندان آمریکا، کانادا و آلمان پیروز شدند نحوه انتشار ویروس کرونا در بدن و تأثیر آن بر اندام ها از بینی تا ریه ها و سپس به مغز را آنالیز نمایند. آن ها با تصویربرداری بیولومنسانس، پروتئین هایی را که قادر به درخشندگی هستند به بدن موش ها وارد کردند.

این دانشمندان می گویند که برای اولین بار، ما توانستیم شیوع ویروس کرونا را در یک حیوان زنده در زمان واقعی تجسم کنیم و مهمتر از همه، مکان هایی را معین کنیم که آنتی بادی ها باید برای جلوگیری از توسعه عفونت روی آن ها عمل نمایند.

در روز اول، ویروس در حفره بینی ادغام می گردد و سپس به ریه ها می رسد. در روز سوم، آنقدر در آنجا تکثیر می گردد که می تواند به اندام های دیگر سرایت کند، در روز چهارم به مغز می رسد.

در روز ششم، ویروس به اوج خود می رسد و موش می میرد. محققان آنتی بادی های مشتق شده از پلاسمای انسان را به موش تزریق کردند و هنگامی که این کار قبل از آلوده شدن موش به ویروس انجام شد، آن ها توانستند از انتشار ویروس در سایر اعضای بدن جلوگیری نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1774

به "کرونا چگونه از بینی به مغز منتقل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه از بینی به مغز منتقل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید