کنفرانس بروکسل حول مسائل سوریه 45 روز دیگر برگزار می گردد

به گزارش کاشیا، اتحادیه اروپا تصمیم به برگزاری چهارمین کنفرانس بروکسل در خصوص مسائل مربوط به سوریه و اتفاقات اخیر در آن در تاریخ 30 ژوئن گرفته است.

کنفرانس بروکسل حول مسائل سوریه 45 روز دیگر برگزار می گردد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان کرد چهارمین کنفرانس کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل با حضور وزرای کشورهای مختلف در تاریخ 30 ژوئن در خصوص رسیدگی به مسائل مربوط به اتفاقات اخیر در سوریه و کوشش برای یافتن راهکاری سیاسی برای سرانجام دادن به درگیری ها و منازعات ناتمام سوریه برگزار خواهد شد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم چنین گفت: من با نمایندگان و وزیران کشورهای مختلف اتحادیه اروپا در خصوص برگزاری چهارمین کنفرانس بروکسل در خصوص آینده سوریه و چگونگی اوضاع در منطقه صحبت نموده ام. این رویداد در تاریخ 30 ژوئن برگزار می گردد، فکر نمی کنم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردد.

وی اضافه کرد: این نشست فرصتی است برای کشورهای عضو اتحادیه تا به ارائه پیشنهادهای سازنده و دارای اهداف عالی خود برای آینده سوریه بپردازند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم چنین اظهار کرد که این کنفرانس فرصتی خواهد بود تا کشورهای عضو با اقدامات سازنده و ابراز حمایت و پشتیبانی به یک راهکار سیاسی معتبر و موثق برای سرانجام دادن مناقشات در سوریه با یاری سازمان ملل دست پیدا نمایند.

سومین نشست بروکسل یک سال و سه ماه پیش برگزار گردید و بر اساس آن طبق اعلام اتحادیه اروپا بودجه 6،2 میلیارد یورویی برای رسیدگی به مسائل مربوط به کشورهای خاورمیانه در سال 2019 و 2،1 میلیارد یورو در سال 2020 اختصاص داده شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1031

به "کنفرانس بروکسل حول مسائل سوریه 45 روز دیگر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس بروکسل حول مسائل سوریه 45 روز دیگر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید