کنگره ملی خلق چین و بحث برای تغییر سیستم انتخاباتی هنگ کنگ

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، کنگره یک هفته ای خلق چین از امروز آدینه شروع می گردد و گفته می گردد در این کنگره طرح بازنگری در سیستم انتخاباتی هنگ کنگ ارائه می گردد.

کنگره ملی خلق چین و بحث برای تغییر سیستم انتخاباتی هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ژانگ یسوئی سخنگوی این کنگره، پیش از شروع آن در اظهاراتی گفت: ما سیستم انتخاباتی هنگ کنگ را تغییر می دهیم تا مطمئن شویم که میهن پرستان در آن به رقابت خواهند پرداخت.

در همین رابطه تلویزیون هنگ کنگ به نقل از یک منبع ناشناس بیان کرد: این تغییرات شامل افزایش تعداد نفرات کمیته انتخاباتی است. این کمیته در انتخاب رهبر و همچنین نمایندگان مجلس نقش اصلی را ایفا می نماید.

در همین رابطه وانگ چن، نایب رئیس کنگره ملی خلق چین، امروز آدینه بیان کرد: متمم های قانون اساسی هنگ کنگ بازبینی می شوند تا روزنه های انتخاباتی را برای مخالفانی که به دنبال استقلال از چین هستند ببندند.

رهبران چین می گویند می خواهند نظام انتخاباتی هنگ کنگ را به ترتیبی تغییر دهند که قدرت میهن دوستان در آن تضمین گردد.

سال گذشته میلادی همه اعضای دموکراسی خواه شورای هنگ کنگ استعفا دادند.

هنگ کنگ تا سال 1997 به مدت 99 سال تحت اجاره انگلیس بود اما در آن سال با انقضای مدت اجاره، به حاکمیت جمهوری خلق چین بازگشت.

طبق اصل یک کشور، دو سیستم که دولت مرکزی چین هنگام تحویل حاکمیت هنگ کنگ آن را پذیرفت، قرار بود این سرزمین تا سال 2047 از حقوق و آزادی های دموکراتیک در حدی بالاتر از ساکنان سرزمین اصلی چین برخوردار گردد و ساکنان آن بخش عمده امکانات و حقوقی را که در زمان استعمار انگلیس از آن برخوردار بودند، حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1529

به "کنگره ملی خلق چین و بحث برای تغییر سیستم انتخاباتی هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره ملی خلق چین و بحث برای تغییر سیستم انتخاباتی هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید