140 میلیارد تومان به اعتبارات حمایتی وزارت ارتباطات افزوده شد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به گزارش خبرنگاران، امیر ناظمی ظهر امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از سامانه های داشبورد عمومی و بستر بوم سرمایه ایران نوآفرین و درگاه یکپارچه زیست بوم نوآفرینی با تاکید بر اینکه داشبورد عمومی ایران نوآفرین سامانه ای در راستای ایجاد شفافیت اطلاعات است، گفت: وقتی از شفافیت حرف می زنیم ناخواسته ذهنمان با کلمه فساد عجین می گردد. اما باید توجه داشت که تنها کارکرد شفافیت، نظارت عمومی برای مقابله با فساد نیست.

140 میلیارد تومان به اعتبارات حمایتی وزارت ارتباطات افزوده شد

وی اضافه نمود: ما در این سامانه با ایجاد دسترسی آزاد به اطلاعات برای ارتقای تصمیم گیری ها کوشش می کنیم. چرا که معتقدیم داده های سامانه نوآفرین می تواند در تصمیم گیری های بهتر اکوسیستم استارت آپی کشور نقش مؤثری داشته باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: داده های این سامانه می توانند به بخش خصوصی و دولتی برای فعالیت کسب و کارها یاری نموده و ادبیات مدیریت استراتژیک را شناسایی نمایند. این ملاحظات در شناسایی شرایط و موقعیت کشور در حوزه استارت آپی می تواند در برنامه های توسعه ای کشور مدنظر قرار گیرد.

ناظمی با بیان اینکه این سامانه فقط کارکرد اطلاع رسانی ندارد بلکه ابزاری برای تصمیم گیری بهتر در حوزه استارت آپی است، تاکید نمود: داده های سامانه نوآفرین از اتلاف منابع که به واسطه تصمیمات نادرست اتفاق می افتد، جلوگیری می نماید.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به راه اندازی بستر بوم سرمایه نیز گفت: این سامانه امکان دیدار سرمایه پذیر و سرمایه گذار را در اکوسیستم نوآوری فراهم می نماید و می تواند در تخصیص بسته های تشویقی مانند تسهیلات وام وجود اداره شده، یاری کند. به طور کل این پلتفرم به شناسایی بهتر سرمایه گذاری یاری ویژه ای می نماید و امکان هدفمند سازی استفاده از منابع دولتی و کاهش امکان کلاهبرداری را در این فرآیند، فراهم می نماید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر میزان تسهیلاتی که در طرح نوآفرین برای حمایت از کسب و کارهای نوپا در سال 1400 درنظر گرفته شده است، اضافه نمود: مطابق با قانون بودجه 1400 سال جاری مبلغ 140 میلیارد تومان به مجموع وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات اضافه نموده شده است. این مبلغ افزون بر منابعی است که از سال های قبل برای ارائه تسهیلات به شرکت ها باقی مانده است.

ناظمی تاکید نمود: این مبالغ مطابق با دستورالعمل های منتشر شده به هر شرکتی که ویژگی های علمی مدنظر را داشته باشد تعلق می گیرد و سال گذشته نیز صرفنظر از دخالت انسانی و قضاوتی، به شرکت های درخواست نماینده واجد شرایط، این وام اعطا شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1646

به "140 میلیارد تومان به اعتبارات حمایتی وزارت ارتباطات افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "140 میلیارد تومان به اعتبارات حمایتی وزارت ارتباطات افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید