6 چالش دفاتر مسافرتی تهران

به گزارش کاشیا، معاون گردشگری میراث فرهنگی در نشست با اعضای انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری تهران بر کوشش جمعی برای تبدیل تشکل های صنعت گردشگری به محل رجوع ذینفعان و مردم، تأکید کرد. همچنین اعضای حاضر از انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران 6 چالش خود را تشریح کردند.

6 چالش دفاتر مسافرتی تهران

اگر علاقمند به سفر با بهترین شرایط تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه اجتماعی کاشیا، مرتضی رحمانی موحد طی نشستی با اعضای انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران ضمن آنالیز چالش ها و مسائل پیش روی فعالان این صنف، سه ویژگی مقبولیت، مشروعیت و جامعیت را لازمه تبدیل شدن تشکل های گردشگری به محل رجوع حرفه ای و پل ارتباطی قوی میان بخش دولتی و خصوصی مطرح نمود.

وی تشکل های صنعت گردشگری را محل مدیریت نیروها و انرژی های فعال در این حوزه بیان نمود و بر تعریف مکانیزمی صحیح که مقدمه ای ضروری برای واگذاری امور اجرایی به تشکل ها است، تاکید نمود و این اقدام را دارای دستاوردهای تاثیرگذاری برای توسعه صنعت گردشگری مطرح نمود.

این مقام مسئول همچنین اجرای گام به گام و سنجیده ماده 25 دستور العمل آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها در موضوع ساماندهی و ایجاد تشکل های حرفه ای صنعت گردشگری را فرصتی استثنایی به منظور شکل گیری منسجم تشکل های صنعت گردشگری برای ارائه خدمات بهینه به اعضاء و آموزش و ترویج این حوزه بر شمرد.

در انتها این مقام مسئول چگونگی نحوه گزینش برترین های صنعت گردشگری در مراسم گرامیداشت روز جهانی در تاریخ 5 مهر ماه را حاصل تعامل مستقیم ادارات کل استانی سازمان و تشکل های هر حوزه خواند به گونه ای که افراد اعلام شده در قالب برترین ها هر یک حاصل اشتراک نظر بخش های مذکور بودند.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفتنی است اعضای حاضر از انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران نیز هر یک با تشریح چالش های این حوزه شامل موضوع نحوه اخذ مالیات، رسیدگی به شکایات، نوع ضمانت نامه بانکی، شیوه بازرسی و نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و نیز نظردهی پیرامون شکل گیری تشکل های حرفه ای این صنعت به بحث و تبادل و نظر پرداختند.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 682

به "6 چالش دفاتر مسافرتی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 چالش دفاتر مسافرتی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید