جاذبه های گردشگری صوفیه،از قدیمی ترین پایتخت های اروپا، تصاویر

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، صوفیه یکی از قدیمیترین پایتخت های اروپا می باشد. تاریخ این شهر به سده 8 میلادی برمیگردد. شهر صوفیه در غرب بلغارستان و جوار ناحیه ای کوهستانی واقع شده است.

جاذبه های گردشگری صوفیه،از قدیمی ترین پایتخت های اروپا، تصاویر

با ما سفر کنید و با تورهای تابستانی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

صوفیه پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور بلغارستان است. صوفیه یکی از قدیمیترین پایتخت های اروپا می باشد. تاریخ این شهر به سده 8 میلادی برمیگردد. شهر صوفیه در غرب بلغارستان و جوار ناحیه ای کوهستانی واقع شده است.

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه

صوفیه یکی از قدیمیترین پایتخت های اروپا می باشد

بورسوا گاردینا (Borisova gradina) و یا باغ بورسوی، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک های صوفیه، پایتخت بلغارستان می باشد که ساخت و ساز آن در سال 1884 شروع شد و به نام تزار بوریس سوم نامگداری شد.

تاریخچه باغ پذیرای سه دوره متفاوت، تحت سه باغبان مشهور.بوده است که همگی با توجه به طرح اولیه، به توسعه و تکمیل آن یاری بسزایی کردند. برج تلویزیونی باغ بورسوی در طی سالهای 1958-1959 در این باغ ساخته شد. آخرین بازسازی باغ بورسوی در سال 1986 انجام گرفت و در همان سال، این پارک بعنوان یک بنای تاریخی و باغ هنری ثبت شد.

پس از به قدرت رسیدن رژیم کمونیستی در سال 1944 ، پارک به پارک آزادی تغییر نام داد و سپس بعد از سقوط آن در سال 1989، به نام اصلی خود بازگشت. باغ دارای دریاچه، جنگل های انبوه ، خانه های چوبی تزئینی و دیگر امکانات رفاهی می باشد.

پل عشاق (LOVER BRIDGE) در صوفیه

شهر صوفیه در غرب بلغارستان و جوار ناحیه ای کوهستانی واقع شده است

این پل مکانی است که بسیاری از جوانان و عشاق صوفیه در آن جمع می شوند واز مناظر زیبای صوفیه لذت می برند. این پل عابر پیاده در یکی از جاده های اصلی صوفیه واقع شده و مشرف به کوهستان Vitosha می باشد. در این منطقه یک گالری هنری هم برگزار می گردد.

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ در صوفیه

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ که با نام باتبرگ نیز معروف است، بزرگترین میدان صوفیه می باشد

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ (Prince Alexander of Battenberg Square)، که با نام باتبرگ نیز معروف است، بزرگترین میدان صوفیه، پایتخت بلغارستان می باشد که نام آن برگرفته شده است از الکساندر جوزف باتنبرگ ، اولین شاهزاده بلغارستان مدرن.

بی شک این میدان مناسب ترین محل در صوفیه برای برگزاری کنسرت های بزرگ در هوای آزاد و تظاهرات، راهپیمایی ها (از جمله رژه ارتش در روز سنت جورج) و دیگر نشست ها می باشد.

در طول حکومت کمونیست بلغارستان، میدان دارای اسم نهم سپتامبر بود که نمادی محسوب می شد از کودتای دولت کمونیست در 9 سپتامبر 1944. میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ از سال 1949 تا سال 1999 محل آرامگاه بزرگ جورج دیمیتروف بود.

وی یک سیاستمدار کمونیستی و اولین رهبر کمونیستی بلغارستان از سال 1946 تا 1949 بود. قبل از سال 1944 نام این میدان، میدان تزار بوده است که علت آن نزدیکی آن به کاخ سلطنتی سابق یود. در حال حاضر گالری ملی هنر، در این مکان نهاده شده است.

بنای تاریخی ارتش سرخ

بنای تاریخی ارتش سرخ در صوفیه، پایتخت بلغارستان، بنایی یادبود از ارتش سرخ می باشد

بنای تاریخی ارتش سرخ (monument of the red army) در صوفیه، پایتخت بلغارستان، بنایی یادبود از ارتش سرخ در پارک ارتش شوروی می باشد که توسط روس ها در سال 1954 ساخته شده است. در روبروی درب ورودی، در بالای یک سکو و در ارتفاع 34 متری، یک سرباز ارتش سرخ، با خوشحالی و تشکر یک زوج بلغاری را به سمت آزادی راهنمایی می نماید.

نقوش برجسته برنزی در پایین بنای تاریخی نشانگر جمعیت شاد و سپاسگزاری می باشد که به استقبال سربازان روسیه برگشته به وطن خود رفته اند و همچنین، صحنه های مبارزه با انقلاب اکتبر و جنگ دنیای دوم وجود دارد.

این بنای یادبود بزرگ به ارتش شوروی به مناسبت دهمین سالگرد آزادی روسیه از بلغارستان هدیه داده شد. و نمونه ای قوی از سوسیالیستی، رئالیسم دوره می باشد.

کلیسای جامع الکساندر نوسکی (Alexander Nevski)

کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است

کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است. این کلیسا، بزرگترین کلیسای ارتدوکس درسراسر شبه جزیره بالکان است به عنوان یکی نمادهای صوفیه و جاذبه های توریستی محسوب می گردد. در ابتدا به عنوان یادبود 200 هزار نفر از کشته شدگان درخلال جنگهای روسیه وعثمانی ساخته شد. کلیسا درحدود 3170 مترمربع وسعت و5000نفر نیز گنجایش دارد.

از نکات جالب توجه درباره این کلیسا آن است که علاوه بر معماری بسیار زیبا، مصالح آن نیز از بهترین نوع و از مناطق مختلف اروپا و دنیا تهیه شده است. روکش طلای گنبد، دوازده زنگ معبد و فضای داخلی زیبا که با سنگهای مرمر سفید ایتالیایی ساخته شده، همچنین سنگهای سفید از سایر نقاط بلغارستان، چوبهای اعلاء ازاسلوونی وموزاییکها وسنگفرش آن از برزیل وآفریقا فراهم شده است.

در مجموع هنرمندان برجسته نقاش ومعماراز 5 کشور ایتالیا، اتریش، آلمان، جمهوری چک وبلغارستان، اثر فکر ودستان خود را براین کلیسا به یادگار گذارده اند. جالب است که بدانید صدای زنگ کلیسا را از فاصله 30 کیلومتری نیز به راحتی می توان شنید.

تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیه

تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیه در سال 1888 و به سبک نئوکلاسیک ونیزی بنا شد

تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیه در سال 1888 و به سبک نئوکلاسیک ونیزی بنا شد، و بیشتر برای اجراهای معروف و بازیگران مطرح و بزرگش مشهور است. در مرکز شهر ساختمان تاثیرگذاری وجود دارد، که محل بزرگی برای کسانی است که عاشق تئاتر و نمایش اند. شما در آنجا می توانید نمایش های زیبایی را ببینید که توسط بازیگران معروفی اجرا می شوند.

درون بنا نیز تاثیر و بوی تئاتر بخوبی به مشام می رسد. در نزدیک این بنا دو کافه دنج وجود دارد برای کسانی که تمایل به صحبت در خصوص تئاتر و نمایش دارند، و همزمان میخواهند قهوه ای بنوشند.

حمام کردن در چشمه های آب معدنی صوفیه

در 30 کیلومتری صوفیه در Belchin Banya یک چشمه آب معدنی وجود دارد که آب آن دارای خواص التیام بخش برای دردهای مفاصل می باشد. این منطقه دارای حمام های عمومی و استخر های در فضای باز برای فصل تابستان می باشد.

حمام عمومی معدنی صوفیه, یکی از مجموعه حمام های باستانی صوفیه محسوب می گردد

حمام عمومی معدنی صوفیه (Sofia Public Mineral Baths)، یکی از مجموعه حمام های باستانی صوفیه محسوب می گردد که به علت وجود چشمه های آب معدنی بی نظیر، مکانی است که نخستین حمام امپراطوری روم درآنجا ساخته شد. قرنها بعد، عثمانی ها پس از حمله به صوفیا، آن را به سبک معماری خاص خود تغییر دادند. داخل این بنا، دالانهای پنهانی و اتاقهای تودرتوی وجود دارد که مهمانان ویژه خارجی از آن طریق به قسمت اصلی و داخلی حمام شاهانه راهنمایی می شدند.

نقاش فرانسوی، ژان آگوست دومینیک تابلوی معروف خود، حمام عثمانی را با الهام از حکایات نقل شده از سوی بانوی دربار انگلستان، ماری مونتگیو که مدتی را مهمان ویژه دربار عثمانی و این عمارت بوده، کشیده است.استفاده از آب های معدنی، تاریخی بسیار کهن دارد.

بومیان صوفیه شاهد تاثیرات آب های معدنی به روی بدن بوده اند و از اینرو با ساختن حمام ها در قرن پانزدهم به فکر سازماندهی این آب ها افتادند. این مکان، نقطه عطفی در مرکز صوفیه، پایتخت بلغارستان می باشد که یک شهر شناخته شده برای چشمه های معدنی است. جناح شمالی این حمام در طول بمباران جنگ دنیای دوم آسیب دید اما چند سال بعد ترمیم و مجددا بازسازی شد.

این مکان تا سال 1986 فعال بود اما به دلیل شرایط بد و تخریب احتمالی پشت بام آن، بسته شد. پس از آن، بخشی از این حمام بازسازی شد و بعنوان موزه و یک مرکز شفا بخشی مورد استفاده نهاده شد.

بازار Zhenski در صوفیه

بازار Zhenski در صوفیه, یکی ازبزرگترین و شلوغ ترین بازارها بوده است

بازار Zhenski (بازار زنان) برای سال ها یکی ازبزرگترین و شلوغ ترین بازارها بوده است. انواع میوه و سبزیجات تازه، گوشت و پنیر ، آجیل و میوه های خشک شده وشیرینی و دسر های خانگی در این بازار به فروش می رسد.

همچنین خارج از کلیسای Aleksander Nevsski یک بازار عتیقه فروشی وجود دارد که اشیا قدیمی و جنگی در آن به فروش می رسد. اگرچه به دلیل پایین بودن قیمت ها نمی تواند از اصل و یا فرع بودن این اجناس اطمینان کامل پیدا کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1555

به "جاذبه های گردشگری صوفیه،از قدیمی ترین پایتخت های اروپا، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری صوفیه،از قدیمی ترین پایتخت های اروپا، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید