عجیب ترین اسب جهان، سنگین تر از یک ماشین!

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، در حالی که میانگین قد یک اسب بین یک متر و 50 سانتی متر تا یک متر 90 سانتی متر است، سامپسون یک اسب میانه نبود و تا زمانی که چهار ساله شد به بیش از 1360 کیلوگرم و 2 متر و 13 سانتی متر می رسید.

عجیب ترین اسب جهان، سنگین تر از یک ماشین!

به گزارش خبرآنلاین، شایر یک نژاد اسب است که به ویژه بزرگ است. با این حال، این تنها نژادی نیست که می تواند به مقدار های بزرگ رشد کند. اسب ها موجوداتی باشکوه و همه کاره هستند و بعضی از نژاد های اسب به مقدار باورنکردنی خود معروف هستند! بسیاری از سنگین ترین و بلندترین اسب ها به عنوان اسب کار استفاده می شوند. بعضی دیگر تنها به علت وزن و قد زیاد خود به رسمیت شناخته شده اند.

میانگین قد اسب بین یک متر و 50 تا یک متر و 90 سانتی متر است. علاوه بر این، اسب ها می توانند بین 300 تا هزار کیلوگرم وزن داشته باشند. با این حال، این ارقام یک تعمیم بر اساس همه نژاد های اسب است. مقدار می تواند به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، ژنتیک و ورزش بستگی داشته باشد. بنابراین، نژاد های مختلف اسب دارای میانگین قد و وزن متفاوت هستند. به عنوان مثال، در حالی که مقدار اسب عرب به طور میانگین بین 14.1 و 15.1 دست است، پونی خالدار دارای قدی است که بین 8 تا 14 دست متغیر است.

سامپسون نام بزرگترین اسب ثبت شده است. این اسب شایر در سال 1846 در شهر بدفوردشایر انگلستان به جهان آمد. سامپسون زمانی که فقط چهار سال داشت 1360 کیلوگرم وزن داشت! در مقایسه با این اسب بسیاری از خودرو ها حتی وزن آنچنانی ندارند. به عنوان مثال، یک هوندا سیویک 2022 نزدیک به هزار کیلوگرم وزن دارد. سامپسون نیز بیش از 2 متر و 13 سانتی متر یا 21.25 دست قد داشت. همانطور که در تصویر زیر می بینید، به علت جثه باورنکردنی، سامپسون، نام مستعار ماموت را به خود اختصاص داد.

اسب ها را با دست مقدار می گیرند، زیرا در زمان های قدیم هیچ واحد مقدار گیری جدا از بدن انسان وجود نداشت. پا، اینچ، متر، یارد و سایر واحد های مقدار گیری مانند امروز وجود نداشتند؛ بنابراین مردم از دستان خود برای مقدار گیری قد اسب استفاده می کردند.

چرا آن ها احتیاج به مقدار گیری قد اسب داشتند؟

مقدار گیری قد برای خرید و فروش ضروری بود. یک خریدار قبل از خرید اسب برای اهداف سواری یا کار می خواهد بداند قد اسب چقدر است.

استفاده از دست به عنوان یک واحد مقدار گیری مشکل ساز شد، زیرا هیچ دست انسانی طول یکسانی را مقدار نمی گیرد. بنابراین، پادشاه هنری هشتم تشخیص داد که به شکل بهتری برای مقدار گیری احتیاج است. او طول یک دست را چهار اینچ نامید. بنابراین، اگر قد اسبی 16 دست گزارش گردد، قد آن 64 اینچ است.

هر چند اسب ها از سر تا پا مقدار گیری نمی شوند. سر اسب حرکت می نماید، بنابراین مقدار گیری اسبی که از سرش آغاز می گردد در معین ارتفاع واقعی آن غیر قابل اعتماد است. به این ترتیب اسب در قسمت جثه (شانه ها) که اولین قسمت ثابت اسب در بالای بدن است مقدار گیری می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2243

به "عجیب ترین اسب جهان، سنگین تر از یک ماشین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اسب جهان، سنگین تر از یک ماشین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید