انسان ها در یک قدمی صحبت با نهنگ ها

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، ایسنا: گروهی از دانشمندان در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند انسان ها به زودی می توانند با نهنگ ها صحبت کنند چراکه در آینده هوش مصنوعی آوای حیوانات دریایی را رمزگشایی خواهد کرد و هر یک از آنها را به یک متن خاص پیوند خواهد داد تا یک مدل زبانی ایجاد کند که انسان ها بتوانند با کمک آن با نهنگ ها ارتباط برقرار کنند.

انسان ها در یک قدمی صحبت با نهنگ ها

به گزارش دیلی میل، گروهی از دانشمندان بین المللی اخیرا با هدف صحبت با حیوانات دریایی با شکوه، پروژه ای بلندپروازانه را برای گوش دادن، زمینه سازی و ترجمه و ارتباط با نهنگ های عنبر آغاز کرده اند.

در این پروژه که CETI نام دارد، محققان از قدرت هوش مصنوعی برای تفسیر آوا و صداهایی که نهنگ های عنبر برای برقراری ارتباط با یکدیگر ایجاد می کنند، استفاده می کنند.

محققان از روش پردازش زبان های طبیعی (یکی از زیرشاخه های هوش مصنوعی متمرکز بر پردازش زبان نوشتاری و گفتاری انسان) برای رمزگشایی چهار میلیارد آوای نهنگهای عنبر استفاده خواهند کرد.

برنامه این است که هوش مصنوعی هر صدا را به یک متن خاص مرتبط کند. به گفته محققان، انجام این پروژه حداقل پنج سال طول خواهد کشید. اگر محققان پیروز به انجام این کار شوند، گام بعدی آنها توسعه یک ربات گفتگوی تعاملی برای گفتگو با نهنگ های عنبری که در طبیعت زندگی می کنند خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 9 دی 1401 بروزرسانی: 9 دی 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2184

به "انسان ها در یک قدمی صحبت با نهنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان ها در یک قدمی صحبت با نهنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید