در ارتفاعات کامرون مالزی اینجوری تفریح کنید

به گزارش کاشیا، در نزدیکی شهر کوالالامپور مالزی کوه هایی وجود دارند که به کامرون شناخته میشوند و دشتی سرسبز که با کوه های اطرافش احاطه شده است بهانه ای میشود در فصل های بهار و تابستان برای گردش و کوه نوردی، در ادامه میخواهیم کارهایی را که در ارتفاعات کامرون میتوانید انجام دهیم را نام ببریم.

در ارتفاعات کامرون مالزی اینجوری تفریح کنید

از کوالالامپور تا ارتفاعات کامرون با اتوبوس 4 ساعت راه است، این ارتفاعات با کوه های پر پیچ و خم و سرسبز خود گوهر پنهان تور مالزی است.

در شهر تاناه راتا توقف کنید

در ارتفاعات کامرون چندین شهر کوچک و متفاوت وجود دارد که ناتاه راتا بهترین گزینه برای اقامت است. ایستگاه اتوبوس مرکزی در این شهر است که رفت و آمد را برای شما آسان می کند. با اقامت در این شهر، هر روز می توانید به میوه و سبزی تازه دسترسی داشته باشید همچنین تاناه راتا تا مسیرهای کوه نوردی فاصله کمی دارد.

از یکی از مسیرهای کوه نوردی بالا بروید

با کمی پیاده روی از شهر تاناه راتا به 13 مسیر کوه نوردی مخنتلف می رسید که مسیر شماره 10 یکی از بهترین و کم خطر ترین این مسیرهاست. در ابتدای مسیر سایه کمی وجود دارد اما 10 دقیقه بعد سایه درختان کل مسیر را خنک و لذت بخش می کند.مسیر پر از شاخ و برگ درختان است که مثل پله می توانند راه را برای شما هموار و راحت تر کذد.

کوه های زیادی در اطراف این مسیر هاست و بیشتر مسیرهای کوه نوردی شیب تندی دارند پس باید حتما کفش مناسب بپوشید و به صورت گروهی این مسیرها را طی کنید.

از مزارع چای دیدن کنید

در مسیر رسیدن به ارتفاعات کامرون با مزارع سر سبز چای روبرو می شوید. این مزارع 1600 متر بالاتر از سطح دریا هستند که باعث رشد بهتر چای در این منطقه می شود. در کنار این مزارع با نوشیدن یک لیوان چای معطر از این مناظر رویایی و سر سبز لذت ببرید. در خانه چای دهکده کامرون که در کنار یکی از این مزارع چای است می توانید یک کتری چای برای 4 نفر و شکر و شیر را با قیمت 15 رینگیت تهیه کنید و مغازه هایی برای تهیه سوغات و لباس هم در این خانه است.

به کلاس آشپزی بروید

در کلاس های آشپزی غذاهای گیاهی و غیر گیاهی آموزش داده می شود و با شرکت در این کلاس ها طرز تهیه غذاهای سنتی مالزی و هندی را یاد می گیرید.

به مزرعه توت فرنگی بروید

ارتفاعات کامرون پر از مزارع توت فرنگی است که تخم بیشتر این توت فرنگی ها از هلند وارد شده است و بسیار خوشمزه هستند. این توت فرنگی ها در تمام طول سال رشد می کنند و مزه توت فرنگی های محلی، ترش و شیرین است. آب و هوای خاص ارتفاعات کامرون باعث پرورش توت فرنگی می شود و در هیچ جای دیگری از مالزی بغیر از اینجا توت فرنگی رشد نمی کند.

غذا بخورید

در تور مالزی خواهید دید، مردم مالزی نژادها و فرهنگی های مختلفی دارند و هر نژاد و فرهنگ هم غذای مخصوص به خود را دارد. در ارتفاعات کامرون غذا فراوان و ارزان است و رستوران های متنوع زیادی هم برای انتخاب وجود دارد. رستوران فرم نیونیا از بهترین رستوران های منطقه است که در آنجا غذاهای مالایی، چینی و غربی سرو می شود. دو رستوران معروف هندی هایلندر و کومار هم در ارتفات کامرون وجود دارد که در آنجا خورش کاری هندی بر روی برگ های بزرگ درختان موز سرومی شود.

به جنگل های خزه ای بروید

در بالای کوه های ارتفاعات کامرون پر از جنگل های خزه ای است که حتما باید این جنگل های زیبا و خاص را ببینید. مسیر این جنگل ها معمولا مه غلیظی دارد و آب و هوای سرد آن باعث می شود حس کنید دیگر در آسیای جنوب شرقی نیستید. در این جنگل ها گل های عجیب و خاصی رشد می کند و مسیر جنگل لغزنده و شیب دار است و معمولا گردشگران با تورهای راهنما به این جنگل می آیند.

انتشار: 22 اردیبهشت 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1

به "در ارتفاعات کامرون مالزی اینجوری تفریح کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ارتفاعات کامرون مالزی اینجوری تفریح کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید