هوآوی چگونه سرعت گوشی های خود را افزایش می دهد؟ ، سیستم EROFS چیست؟

به گزارش کاشیا، فناوری EROFS از زمان EMUI9.1 به دستگاه های هوآوی اضافه شده و متعلق به هوآوی است. این فناوری چند بخش اصلی دارد که آنها را آنالیز می کنیم.

هوآوی چگونه سرعت گوشی های خود را افزایش می دهد؟ ، سیستم EROFS چیست؟

یکی از قابلیت های اصلی EROFS امکان ایجاد فضای بیشتر ذخیره سازی اطلاعات به یاری کم کردن حجم فایل های موجود سیستم است. در این سیستم مشابه فایل های سیستمی فقط خواندنی، چندین ناحیه متا (meta region) از جمله بیت مپ فضای آزاد در فایل های سیستم حذف می شوند و به یاری این شیوه فضای ذخیره اطلاعات بیشتری آزاد می گردد. ولی تفاوت EROFS با فناوری های قدیمی تر در این است که بیشتر روی کیفیت عملکرد تمرکز می نماید تا اینکه بخواهد صرفا روی ذخیره کردن هرچه بیشتر فضای حافظه تمرکز داشته باشد. به دلیل محدودیت های موجود در فایل سیستم های فقط خواندنی، هوآوی در حال حاضر توجه بسیاری بر گسترش فناوری EROFS بر روی دستگاه های اندرویدی اش نموده است. EROFS مخفف عبارت Extendable Read-Only File System است.

EROFS چیست؟

EROFS یک سیستم مدیریت فایل جدید است که کیفیت عملکرد دیسک سخت حافظه و سرعت خوانش از آن را بهبود می دهد. این بهبودها، فضای ذخیره اطلاعات بیشتری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد.

فایل سیستم EROFS سرعت خواندن تصادفی را به طور متوسط تا 20 درصد افزایش می دهد و در حالت حداکثری، این میزان تا 200 درصد هم افزایش پیدا می نماید. با این کار، چیزی بیشتر از 2 گیگابایت از فضای حافظه سیستم ذخیره می گردد.

به گفته ژیانگ گائو (Xiang Gao) مهندس نرم افزار هوآوی، پشتیبانی از فایل سیستم EROFS اجازه می دهد تا عملیات خارج کردن فایل ها از حالت فشرده (Decompression) در شکلی خاص موسوم به LZ4 انجام گردد. به یاری این شیوه نیازی به کپی کردن فایل بر روی حافظه وجود ندارد. مسلم است که چنین خصوصیتی منجر به بهبود عملکرد خواهد شد. علاوه بر این قابلیت ها، همچنین پشتیبانی از یک فناوری فشرده سازی خاص به نام Z-EROFS نیز وجود دارد. به یاری پردازنده قدرتمند Kirin980 سرعت خواندن ترتیبی و بعد از استفاده از فناوری decompression جدید، به 778 مگابایت در ثانیه رسیده است.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1155

به "هوآوی چگونه سرعت گوشی های خود را افزایش می دهد؟ ، سیستم EROFS چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی چگونه سرعت گوشی های خود را افزایش می دهد؟ ، سیستم EROFS چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید