هواوی میت 30 بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، رندرهای پرچمدار آینده هواوی به نام میت 30 پرو زیبا به نظر می رسد. این موبایل طی چند روز آینده رونمایی می گردد. درهمین راستا هواوی تایید نموده این دستگاه بدون هیچ یک از اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید. در عوض جایگزین های این اپلیکیشن ها که توسط طرف سوم توسعه یافته اند در دستگاه عرضه می شوند. البته در این سری از سیستم عامل اندروید10 استفاده خواهد شد.

هواوی میت 30 بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید

وانگ چنگلو مدیر بخش نرم افزارهای مصرفی هواوی در کنفرانس IFA2019 خاطرنشان کرد این شرکت مشغول توسعه نسخه های جایگزین اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل است.

البته هنوز معین نیست اپلیکیشن های اصلی گوگل چگونه در این دستگاه جایگزین می شوند. این در حالی است که می توان با یاری اپلیکیشن های مختلف به سرویس جی میل دسترسی یافت. اما اپلیکیشن های دیگر مانند گوگل درایو یا تقویم را سخت تر می توان جایگزین کرد زیرا هر دو این اپلیکیشن ها به سرویس هایی متکی هستند که هم اکنون برای هواوی فراهم نیستند.

از زمان تحریم های آمریکا علیه هواوی، این شرکت مرتبا اعلام نموده ترجیح می دهد از سیستم عامل اندروید استفاده کند. بسیاری از کارشناسان معتقد بودند این به معنی آن است که هواوی میخواهد از نسخه ای از اندروید استفاده کند که شامل سرویس ها و اپلیکیشن های گوگل است، اما اندک تمایزهایی دارد.

اکنون کارشناسان تخمین می زنند با حذف اپلیکیشن های گوگل در موبایل میت30 فروش آن در خارج از چین حدود 30 درصد کاهش می یابد. البته در چین میزان فروش دستگاه های هواوی چندان تغییری نمی کند.

طبق گزارشی از نیکی اشین ریویو سری موبایل های میت 30 نخستین دستگاه هایی هستند که بدون سرویس گوگل عرضه می گردد. موبایل تاشو هواوی به نام میت ایکس دومین دستگاه هواوی خواهد بود که بدون اپلیکیشن های گوگل عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 349

به "هواوی میت 30 بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی میت 30 بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید