تور ایتالیا ارزان: شرایط قرمز در شهر تاریخی و گردشگری ونیز

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، در شهر تاریخی ونیز، با وقوع شدیدترین سیل یک دهه اخیر و زیر آب رفتن 75 درصد این شهر شرایط قرمز اعلام شده است.

تور ایتالیا ارزان: شرایط قرمز در شهر تاریخی و گردشگری ونیز

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

بسیاری از منطقه ها دنیاگردی شهر تاریخی و دنیاگردی ونیز با بالاآمدن رکوردشکن سطح آب بر اثر بارش شدید و توفان و جاری شدن سیل در شمال ایتالیا، بسته شده و از بسیاری از دنیاگرد ها خواسته شده منطقه ها معروف از جمله قسمت تاریخی شهر چون میدان سن مارک را ترک نمایند.

سطح آب در ونیز بیش از 1.5 متر بالا آمده است، اتفاقی که تنها پنج بار در تاریخ این شهر تکرار شده بود و لوکا زایا فرماندار ونیز هشدار داده است که سطح آب می تواند به مقدار سیل سال 1966 که خسارات زیادی در ونیز ایجاد کرد و مرکز تاریخی شهر فلورانس، دیگر شهر زیبای ایتالیا را نیز تخریب کرد، بالا بیاید.

یونسکو یک کمپین بین المللی برای محافظت از این شهر زیبا با وقوع سیل در ونیز در سال 1966 به راه انداخته بود.

بعلاوه استفاده از وسایل نقلیه آبی نیز در ونیز متوقف شده و تنها اتوبوس های آبی فعال هستند که صدها نفر از دنیاگرد های گیرافتاده را از شهر خارج می نمایند. از این شهر زیبا روزانه حدود 70 هزار دنیاگرد که از اندازه جمعیت ونیز نیز بیشتر است، تماشا می نمایند که صدمات زیادی را به ونیز که در لیست میراث دنیای سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده، در سال های اخیر وارد نموده اند که این امر چندین بار به برگزاری تظاهرات هایی ضد حضور دنیاگردان و قایق های بزرگ تفریحی در شهر از سوی ساکنان بومی انجامیده است.

تا به امروز بیشترین صدمه از لرزش حاصل از تردد کشتی های تاریخی به جاذبه نخست دنیاگردی این شهر یعنی میدان مشهور سن مارک و کلیسای زیبای سن مارکو ونیز، وارد شده است.

این شهر تاریخی سالانه میزبان حدود 20 میلیون دنیاگرد است و دنیاگردان این شهر را یکی از زیباترین شهرهای دنیا دانسته و به این شهر لقب موزه ای در فضا باز را داده اند.

در سال 1987 شهر ونیز در لیست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1988

به "تور ایتالیا ارزان: شرایط قرمز در شهر تاریخی و گردشگری ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: شرایط قرمز در شهر تاریخی و گردشگری ونیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید