پایدار: برگزاری مسابقات مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است، تصمیمی برای سرانجام لیگ های کاراته یا معرفی قهرمان نداریم

به گزارش کاشیا، رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: بر این باور هستیم مسابقات کاتای مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است.

پایدار: برگزاری مسابقات مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است، تصمیمی برای سرانجام لیگ های کاراته یا معرفی قهرمان نداریم

ابوالقاسم پایدار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی کاشیا، در مورد استقبال بالا از برگزاری مرحله نخست مسابقات کاتای مجازی کشور گفت: 1550 کاراته کا در دو بخش بانوان و آقایان و در 5 رده سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با مراجعه به سایت فدراسیون کاراته، فیلم های خود را بارگذاری کردند. ابتدا قرار بود در هر رده سنی 15 داور به قضاوت عملکرد ورزشکاران بپردازند، اما با توجه به حجم بالای ورزشکاران در هر رده 30 داور و در مجموع به 60 داور به داوری مسابقات پرداختند.

وی توضیح داد: در مرحله نخست ورزشکاران سه روز فرصت داشتند تا فیلم ها خود را بارگذاری کردند و داوران نیز در سه روز به قضاوت عملکرد ورزشکاران پرداختند. پس از خاتمه مرحله نخست، در دو بخش آقایان و بانوان 610 نفر به دور بعد راه یافتند که این عزیزان تا خاتمه امروز(پنجشنبه -11 اردیبهشت) برای بارگذاری فیلم کاتای مرحله دوم فرصت دارند. نهایتا عصر روز یکشنبه 14 اردیبهشت نتایج مرحله دوم را نیز اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته با اشاره به محاسن مسابقات کاتای مجازی گفت: وقتی مسابقات خود را حضوری برگزار می کردیم، بعضی ورزشکاران به دلیل حجم هزینه های رفت و آمد، اسکان و ثبت نام امکان حضور در مسابقات را نداشتند، اما یکی از خوبی های مسابقات مجازی حضور ورزشکارانی از روستاهای دور افتاده در مسابقات بود.

پایدار گفت: این اتفاق برای ما باعث افتخار بود که شرایطی فراهم شد که علاوه بر حضور ورزشکارانی از مراکز استان ها، افرادی از نقاط دور افتاده، شهرستان ها و روستاها نیز با پایین ترین هزینه در مسابقات شرکت کردند. طبق اعلام داوران مسابقات استعدادهای خوبی در رده خردسالان حضور داشتند که نوید بخش اتفاقات خوب برای کاراته کشور است. همراهی جامعه کاراته دستاورد دیگر و به نوعی بزرگترین دستاورد برگزاری این مسابقات بود.

وی با اشاره به تداوم فرایند مسابقات مجازی در آینده نیز توضیح داد: بر این باور هستیم مسابقات کاتای مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است. در گذشته ما شاهد برگزاری مسابقات جام رمضان در استان ها بودیم، اما این مسابقات در سطح کشور برگزار نمی شد. اعتقاد داریم این شکل از برگزاری مسابقات می تواند ایده خوبی برای مسابقات جام رمضان در سالیان آینده و حتی فصل هایی که به دلیل شدت برودت هوا امکان برگزاری مسابقات نیست، باشد.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته در مورد سرنوشت برگزاری ادامه مسابقات لیگ های کاراته مطرح نمود: بنا بر صحبت با مربیان و سرپرستان تیم های مختلف لیگ در بخش آقایان و بانوان، برگزاری هفته خاتمهی لیگ ها به قوت خود باقی است. قرار است پس از اعلام ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کشور برای برگزاری مسابقات، زمانی را برای آماده سازی تیم ها در نظر بگیریم و هفته خاتمهی را برگزار کنیم. تا این لحظه ای تصمیمی برای خاتمه مسابقات یا معرفی قهرمانان مسابقات لیگ های کاراته نداریم و بعید می دانیم این اتفاقات نیز بیفتد. امیدواریم هر چه زودتر با عادی شدن شرایط ادامه مسابقات را برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 تیر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 998

به "پایدار: برگزاری مسابقات مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است، تصمیمی برای سرانجام لیگ های کاراته یا معرفی قهرمان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایدار: برگزاری مسابقات مجازی الگوی بسیار خوبی برای سالیان آینده است، تصمیمی برای سرانجام لیگ های کاراته یا معرفی قهرمان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید