پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 5 خرداد 1401

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، امروز آسمان تهران نسبتا ابری و توام با وزش باد است و دما در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد. آسمان تهران صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 5 خرداد 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی پیش بینی می شود. فردا 4 خرداد 1401 آسمان مرکز آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 28 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (5 خرداد ماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (6 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (7 خرداد ماه) آفتابی و با حداقل دمای 20 درجه و با حداکثر دمای 28 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

شرایط آلودگی هوای تهران

میانگین شاخص آلودگی هوای تهران در 24 ساعت گذشته 435 واحد بوده است و تا ظهر چهارشنبه 4 خرداد 1401 شاخص آلودگی در همین شرایط خطرناک تداوم داشت اما از بعد از ظهر امروز شاخص آلایندگی از شرایط خطرناک خارج شد و به عدد 295 رسیده است.

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد پیش بینی می شود و از امروز تا روز پنجشنبه گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و خیزش موقت گردوخاک به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان پیش بینی می شود که گاهی با نفوذ و توسعه گرد و غبار انتقالی از منطقه ها غربی و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر پنج شنبه تا جمعه شب (5 تا 6 خرداد) در نواحی شمالی استان، آسمانی نیمه ابری و گاهی ابری پیش بینی می شود و رخداد رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی در این نواحی پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از وزش باد و گردوخاک و وزش باد شدید و آلودگی هوا از صبح چهارشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه (4 خرداد) در تهران خبر داد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

آلودگی هوا و ریز گرد ها تا روز پنجشنبه مهمان منطقه ها مرکزی و غربی کشور خواهد بود.

فردا در بخش هایی از گلستان و ارتفاعات البرز رگبار باران و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی کشور برای فردا هشدار سطح نارنجی درباره وزش باد و گرد و خاک در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، تهران، البرز، قم، قزوین، اصفهان و سمنان داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2084

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 5 خرداد 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 5 خرداد 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید