افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل

به گزارش کاشیا، اقتصاد نیوز: کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی از افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل در 3 ماه پایانی سال خبر می دهد.

افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل

جهت دریافت مشاوره خدمات تراکت ترحیم از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرنگاران، ماه های انتهای سال همیشه با افزایش تقاضای خرید کالا روبرو هستیم که این فرایند در خصوص بازار موبایل نیز صادق است.

شب عید همیشه یکی از پر رونق ترین و البته تنش زا ترین بازار ها بوده است چراکه افزایش تقاضا به همان میزان که به رونق کسب و کار ها یاری می نماید، چالش هایی را نیز برای کسبه به منظور تامین کردن کالا ایجاد می نماید.

آخرین جلسه کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل با هدف برنامه ریزی در جهت تامین به موقع و کنترل بازار مصرف و جلوگیری از التهابات احتاقتصادی در بازار موبایل کشور با حضور ذینفعان و صاحب نظران این حوزه برگزار گردید. در این جلسه برنامه های کوتاه مدتی برای ساماندهی بازار ارائه شد.

رضا قربانی عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و رییس کمسیون ساماندهی و تنظیم بازار این انجمن در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی خبرنگاران، ضمن ویژه خواندن بازار موبایل کشور گفت: در هیچ بازاری همچون بازار موبایل، این میزان گردش اقتصادی و نقدینگی نمی بینیم. همین موضوع بیانگر اهمیت و خاص بودن حوزه موبایل کشور است.

قربانی اضافه نمود: این گردش اقتصادی در شب عید با توجه به افزایش تقاضای مصرف کنندگان بیشتر نیز خواهد شد. از این رو با همفکری فعالین این حوزه، تمهیداتی را برای تامین و تنظیم بازار موبایل در شب اندیشیده ایم.

او با اشاره به افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل در شب عید گفت: با آنالیز فرایند واردات و مصرف کشور، پیش بینی میکنیم که در 3 ماهه انتهای سال دست کم به 4 میلیون دستگاه موبایل برای تامین بازار احتیاج داشته باشیم. از این رو با تمامی ذینفعان موبایل در حال تبادل نظر و تعامل هستیم تا با تمام توان برنامه های پیشنهادی این انجمن را جهت تامین و تنظیم بازار به اجرا درآورند.

قربانی گفت: در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید، امیدواریم تا انتها سال بتوانیم احتیاج بازار را تامین و از التهاب در بازار شب عید جلوگیری کنیم. البته در این راستا به همراهی دستگاه های اجرایی و نظارتی احتیاجمندیم که در این خصوص قول های مساعدی داده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 684

به "افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 درصدی تقاضای بازار موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید