ایران به ادعای گروسی پاسخ داد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، سخنگوی وزارت امور خارجه به بیانیه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد لغو انتصاب بعضی بازرسان آژانس به وسیله جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد.

ایران به ادعای گروسی پاسخ داد

به گزارش خبرنگاران ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه آقای رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اقدام جمهوری اسلامی ایران در لغو انتصاب چند بازرس با تجربه آژانس گفت؛ متأسفانه سه کشور اروپایی و آمریکا به رغم تعامل مثبت، سازنده و مستمر جمهوری اسلامی با آژانس، با زیاده خواهی و با هدف تخریب فضای همکاری ایران و آژانس، از فضای شورای حکام برای مقاصد سیاسی خود سوءاستفاده کردند.

کنعانی اضافه نمود، ایران پیشتر نسبت به عواقب این گونه سوءاستفاده های سیاسی از جمله کوشش برای سیاسی کردن فضای آژانس هشدار لازم را داده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد، اقدام اخیر ایران براساس حقوق حاکمیتی مصرح در ماده 9 موافقتنامه جامع پادمان بین ایران و آژانس (INFCIRC 214) اجرا شده است و جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که کشورهای غربی از سیاست سوءاستفاده از سازمان های بین المللی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی خودداری نموده و اجازه دهند که این سازمان ها فعالیت های حرفه ای و بی طرفانه خود را به دور از فشارهای سیاسی انجام دهند.

کنعانی گفت، البته جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر ضرورت بی طرفی آژانس، به همکاری های مثبت خود در چارچوب توافقات اجرا شده، ادامه خواهد داد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2292

به "ایران به ادعای گروسی پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به ادعای گروسی پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید