اخبار سیاسی

رییس سازمان هواپیمایی، سرپرست ایران ایر شد

به گزارش خبرنگاران، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در حکمی کاپیتان محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، را به سرپرستی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

28 دی 1400

3 کتاب برای استفاده از فلسفه در زندگی روزمره

فلسفه پیش از آن که یک رشته دانشگاهی باشد کوششی برای دستیابی به درکی عمیق از حیات بشر و بیان روشن و دقیق آن است. اما زبان پیچیده و سنگین تعدادی از فلاسفه دو قرن اخیر، موجب می گردد تا بسیاری از مردم به سراغ فلسفه نروند و آن را نتوانند درک نمایند. فلسفه بر...

18 دی 1400

خلق نقدینگی و تورم

تورم یک مقوله چند عاملی است. تجربه 50 ساله تورم در کشور نشان می دهد که عمده ترین عامل ایجاد آن خلق نقدینگی است که از دو مجرا ایجاد می گردد. نخست کسری بودجه و تأمین پولی آن است که اثر خود را بر رشد پایه پولی می گذارد. مورد دوم نیز خلق نقدینگی از طریق سیستم بانکی...

13 دی 1400

تور استانبول ارزان: 7 مکان و فعالیت جالب در محله تونل استانبول

ماجراهای بسیاری در انتظار کسانی است که انتظار گشت و گذار در این منطقه هنری استانبول را کشیده اند. تفریح های بسیاری در این منطقه وجود دارد، از موزه و چشم اندازهای فرهنگی گرفته تا مغازه هایی مملو از آثار هنری که باعث می شوند تقریباً تمام افرادی که ممکن...

12 دی 1400

عوارض الکترونیکی یک رویای غیر قابل دستیابی؟!

در حالی قرار بود در تعطیلات نوروز و پس از آن دریافت عوراض در 4 آزادراه از جمله تهران-ساوه الکترونیکی گردد که با گذشت حدود 6 ماه هنوز زیرساخت اجرایی شدن این وعده در آزادراه مذکور فراهم نشده است.

9 دی 1400

دو انتصاب تازه در سازمان امور دانشجویان

با حکم معاون وزیر علوم، سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان و سرپرست اداره کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان منصوب شدند.

7 دی 1400

تور ارزان روسیه: صحبت های آنتونوف درباره اولین جوانه های بهبود روابط روسیه با آمریکا

سفیر مسکو در واشنگتن در کنفرانسی به تشریح روابط روسیه و آمریکا پرداخت.

30 آذر 1400

موافقت آمریکا با فروش 650 میلیون دلار موشک به عربستان

تهران (پانا) - وزارت خارجه آمریکا با فروش 650 میلیون دلار موشک هوا به هوا و تجهیزات مرتبط به عربستان سعودی موافقت نموده است.

28 آذر 1400

بیش از 5.5 میلیون ایرانی بالای 25 سال دیابت دارند

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 537 میلیون فرد 20 تا 79 ساله در دنیا دیابت دارند، گفت: بیش از 5.5 میلیون ایرانی بالای 25 سال نیز مبتلا به دیابت هستند.

26 آذر 1400

9 فیلم علمی ، تخیلی آرنولد شوارتزنگر از بدترین تا بهترین

آرنولد شوارتزنگر در فیلم های علمی تخیلی زیادی بازی کرده است که هر کدام ارزش خاص خود را دارند. شوارتزنگر اکنون در دهه هشتم زندگی خود، همچنان یکی از اساطیر هالیوود است و حتی در گرگ و میش زندگی حرفه ای خود هم حضور گسترده ای در سینما دارد.

10 آذر 1400

وزیر ورزش: پیگیر احیای قانون 0.27 درصد خواهیم بود

خبرنگاران/مرکزی وزیر ورزش و جوانان گفت: پیگیر احیای قانون 0.27 درصد خواهیم بود.

29 آبان 1400

ارتقای 21 پله ای رتبه اتاق بندرعباس در دوره تازه

رئیس اتاق بندرعباس گفت: شعار اتاق بندرعباس در دوره نهم اتاق شیشه ای بوده است به این معنی که تمامی فعالیت های خود را به صورت شفاف به رسانه ها و مردم شریف هرمزگان نمایش می دهد که همین مسئله باعث شده اتاق امروز آن اتاق سابق نباشد.

27 آبان 1400

قیمت نفت به بشکه ای 100 دلار می رسد

معاون نخست وزیر روسیه اعلام نمود: قیمت نفت احتمالا به علت عدم تعادلی که در عرضه و تقاضا ایجاد شده به بشکه ای 100 دلار هم برسد.

19 آبان 1400

هزاران تن از مردم السالوادور در اعتراض به رئیس جمهورشان به خیابان ها آمدند

هزاران تن از مردم السالوادور روز یکشنبه برای شرکت در اعتراضات علیه رئیس جمهور کشورشان به خیابان ها آمدند؛ رهبری که به خاطر افزایش مداوم تمرکزش بر قدرت و تغییر پروفایل توییترش به امپراتور السالوادور، باعث نگرانی مردم کشورش شده است.

15 آبان 1400

حضور 81 داور در نوزدهمین جشنواره کتاب رشد

تهران (پانا) - جلسه توجیهی داوران نوزدهمین جشنواره کتاب رشد، در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

11 آبان 1400

تور ترکیه اقساطی: وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه ملاقات کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز دوشنبه با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در بلگراد ملاقات و مصاحبه کرد.

4 آبان 1400

مجلس مخالفتی با خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس ندارد

رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید جامع و کامل در مجلس آنالیز گردد، گفت: از دولت درخواست شد تا لایحه جامع را هرچه سریع تر تنظیم و ارسال کند.

24 مهر 1400

تور ارزان دبی: بازدید حاکم دبی از نمایشگاه اکسپو

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی بازدید کرد.

21 مهر 1400

وعده سیمان 25 هزار تومانی محقق شد؟

به گزارش خبرنگاران، وزیر صنعت، معدن و تجارت 21 شهریور در نشست خود با جمعی از نمایندگان مجلس گفت: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

5 مهر 1400

غریب آبادی: اقدام های امنیتی سخت ایران منطقی است

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت که اقدام های امنیتی در تاسیسات هسته ای در ایران به صورت منطقی سفت و سخت هستند.

27 شهریور 1400
تعداد: (423)