نانسی پلوسی وارد تایوان شد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، هواپیمای نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در فرودگاه تایپه، مرکز جزیره تایوان به زمین نشست.

نانسی پلوسی وارد تایوان شد

سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در حالی صورت می گیرد که پکن پیش از این هشدار شدیدی درباره این سفر صادر نموده بود.

پلوسی عالی ترین مقام آمریکا به شمار می آید که از سال 1997 به بعد به تایوان سفر می نماید.

همزمان با عزیمت نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان، چند فروند جنگنده چین در تنگه تایوان به پرواز در آمدند.

وزارت امور خارجه چین در واکنش به حضور پلوسی در تایوان اظهار داشت که این اقدام، خیانت عمدی آمریکا به اصل چین یکپارچه است.

وزارت امور خارجه چین تاکید نموده است که خاتمه، برای آمریکایی ها خوب نخواهد بود و واشنگتن به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح جهانی به شمار می آید.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. اخیراَ دولت آمریکا لایحه صدها میلیارد دلاری بودجه نظامی آمریکا را امضا کرد که بخش چشمگیری از آن به مقابله با چین و حمایت از تایوان تخصیص داده شده است.

نماینده چین در سازمان ملل هم با بیان اینکه سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید، هشدار داده پکن اقدامات قاطعی را برای حفظ حاکمیت ملی خود انجام خواهد داد.

بیانیه نانسی پلوسی پس از ورود به تایوان

همزمان، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، پس از ورود به تایوان در بیانیه ای اظهار داشت که سفر ما به تایوان نشان دهنده تعهد تزلزل ناپذیر واشنگتن به حمایت از دموکراسی در تایوان است.

او تأکید کرد که سفر ما به تایوان با سیاست چین واحد و بیانیه های مشترک واشنگتن و پکن مغایرتی ندارد.

پلوسی اضافه نمود: ما نمی توانیم تا زمانی که حزب کمونیست چین تایوان را تهدید می نماید، دست بسته عمل کنیم. سفر ما مهر تأییدی بر تعهد ما به دموکراسی و احترام به حقوق بشر در تایوان است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه تنش میان پکن و واشنگتن و با وجود هشدارهای مکرر دولت چین، شامگاه سه شنبه وارد تایوان شد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2112

به "نانسی پلوسی وارد تایوان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانسی پلوسی وارد تایوان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید