برداشت پنبه در 90 درصد مزارع بهشهر، تولید1500 تنی

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی بهشهر با بیان اینکه سطح زیر کشت پنبه این شهرستان، 620 هکتار است، اضافه نمود: پیش بینی می شود هزار و 500 تن وش از مزارع این شهرستان برداشت شود .

برداشت پنبه در 90 درصد مزارع بهشهر، تولید1500 تنی

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان بهشهر: غلامرضا قنبری با اشاره به برگزاری برنامه روز مزرعه پنبه با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیران زراعت و هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی بهشهر، گلوگاه و نکا، کشاورزان پیشرو و علاقمند منطقه در مزرعه پنبه روستای قره تپه دهستان میانکاله شهرستان بهشهر، اظهار داشت: توسعه کشت پنبه جزو اولویت های سیاست های سازمانی بوده و با توجه به اینکه روستای قره تپه ظرفیت خوبی در تولید این محصول دارد، استقبال خوبی از سوی کشاورزان این منطقه دیده می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر با بیان اینکه سطح زیر کشت پنبه این شهرستان، 620 هکتار است که بیش از 90 درصد آن آبی است، افزود: پیش بینی می شود هزار و 500 تن وش از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی شرح داد: 95 درصد سطح کشت پنبه استان به این شهرستان اختصاص دارد و تا به امروز 90 درصد آن برداشت شده است.

قنبری افزود: در این برنامه، چند تن از کشاورزان پیشرو منطقه ضمن بیان تجربیات و چگونگی اجرای طرح های تحقیقاتی و پروژه pvs در مزرعه، مسائل و مشکلاتی که در زراعت پنبه با آن روبرو هستند را به مسوولین ارائه و خواستار پیگیری و رفع آن شدند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1931

به "برداشت پنبه در 90 درصد مزارع بهشهر، تولید1500 تنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت پنبه در 90 درصد مزارع بهشهر، تولید1500 تنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید