برترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟

به گزارش کاشیا، یکی از مسائل مهمی که شاید دانستن آن برای ما مهم باشد، زمان مناسب برای دوش گرفتن است.

برترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، عادات دوش گرفتن اغلب برای افراد مختلف متفاوت و مخصوص خود آن هاست؛ اما بعضی نکات جهانی در این زمینه وجود دارد که می توان از آن ها پیروی کرد.

بر اساس اعلام پزشک زیبایی، دکتر رخا تیلور برترین زمان برای دوش گرفتن شب هنگام است، اما علت آن چیست؟

نظرات متفاوتی امروزه در مورد این مسئله وجود دارد؛ اما اهمیت دوش گرفتن همچنان از اجماعی گسترده برخوردار بوده؛ هرچند ممکن است مردم دارای نظرات متفاوتی برای تمیز کردن خود در طول روز باشند.

تیلور در این خصوص می گوید: اعتقاد بر این است که دوش گرفتن در شب برای سلامتی پوست شما به دلایل مختلف بهتر است. یکی از مزایای اصلی آن این است که پوست را پیش از رفتن به خواب تمیز می نماید.

او در این خصوص می گوید: با این کار، کثیفی های هوا که شامل میکروب، آلودگی و گرد و غبار می گردد و می تواند در طول روز در کنار عرق بر روی بدن جمع گردد را پاک می کنید. با دوش گرفتن در شب، شما پوست خود را پیش از رفتن به خواب پاک می کنید و به پوست خود فرصت می دهید تا خود را در طول شب بازسازی کند.

او اظهار کرد: علاوه بر این، به علت اینکه دوره ای که ما خواب هستیم، برای بازسازی پوست مفید است، مطمئن شوید که شما پوستی تمیز دارید تا این مسئله به اطمینان یافتن از مسدود نشدن منافذ پوستی یاری می نماید.

او بعلاوه گفت امید است این کار از بروز جوش های سرسفید و جوش های سرسیاه جلوگیری کند.

سایر فواید سلامتی استحمام قبل از رفتن به رختخواب

شواهد نشان می دهد یک دوش آب گرم یا حمام قبل از خواب می تواند به فرایند خواب یاری کند. این مسئله بعلاوه کلید یافته های یک پژوهش است که در مجله علمی Sleep Medicine Reviews منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، محققان مطالعاتی را روی هزاران پژوهشی انجام دادند که با دوش گرفتن با آب گرم یا داغ با بهبود کیفیت خواب مرتبط بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1741

به "برترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید